Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Neuspel WILD Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
dreamfly
Kandidat
Kandidat

Pridružen/-a: Sre, 08. Avg 2007 9:15

PrispevekObjavljeno: Tor 11. Sep 2007 21:31 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Men se dogaja, da popoldne k grem na kratek spanec, padem v tisto fazo WILD tehnike, k ti po telesu začnejo šibat vibracije. In nikakor ne morem jih zdržat, da bi padu u sanje. Vsakič, k jih dobim se mi "vrne" sluh in me potem okolica zmoti. Ima kdo podobne izkušnje oz. kakšen nasvet?! Rolling Eyes
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Pon, 12. Dec 2005 12:26
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor 11. Sep 2007 21:50 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Ja, tudi meni se včasih dogaja (sicer zvečer ali pogosteje proti jutru). Sluh se ti ne "vrne", ampak ti pozornost potegne nazaj "ven". Poskušaj ostat čim bolj miren, do prehoda ti ne manjka dosti. Wink
Meni je v takih okoliščinah največ uspelo, da sem dobil "sliko", kot bi gledal skozi kukalo... Rolling Eyes Laughing

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre 12. Sep 2007 0:35 Odgovori s citatomNazaj na vrh

dreamfly je napisal/a:
Ima kdo podobne izkušnje oz. kakšen nasvet?! Rolling Eyes

Mene stalno "ven meče". Wink Poizkušaj WILDati zjutraj, ko se prebudiš in ležeš nazaj spati.

Sicer pa kaj drugega kot vaja dela mojstra. Wink Saj ti gre, samo vztrajati moraš.

Kandidat
Kandidat

Pridružen/-a: Sre, 08. Avg 2007 9:15

PrispevekObjavljeno: Sre 12. Sep 2007 10:06 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Mogoče bi si mogu dat čepke Cool ker ko "padem ven" me pritegnejo zunanji zvoki Confused sam zadnjič pa se mi je zgodilo, da mi spet ni ratal in sm se hotel čist zbudit, da odprem oči pa nism mogu ... ko ena paraliza ... sam pol sm mal počakou pa sem se zbudil Smile
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Pon, 12. Dec 2005 12:26
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre 12. Sep 2007 11:53 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Ja, vibracije (jaz jih imenujem impulzi Mr. Green ) so znak, da se telo dokončno sprošča (zadnja napetost se iz mišic vrača k izvoru?). Potem nastopi spalna paraliza in nato sanj(anj)e. Če te takrat vrže ven, zna biti občutek malo neprijeten, ampak hitro mine.

Se mi zdi, da ti kar dobro gre. Ti kar vztrajaj! Bravo

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
Eridanea
Kandidatinja
Kandidatinja

Pridružen/-a: Sob, 05. Jan 2008 18:25

PrispevekObjavljeno: Pon 27. Okt 2008 11:23 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Danes zjutraj ko sem se zbudila, sem malce probala WILD-at. Vsake toliko sem zaznavala neke razne prizore in dogodke, ampak če sem se preveč osredotočla nanje, sem takoj bla spet pri normalni zavesti. Tako da sem pol pustila vse skup ker mi ni uspevalo in zaspala.

Potem se spomnim da sem mela ene kratke sanje in ko so se končale, so kmalu nastople druge in v teh sem mela nekakšen čuden občutek kot da bi me naglo vrglo v sanje in kar na lepem sem postala lucidna (no ja, žal samo za par sekund, ker zgleda da mam jaz nekakšen odpor proti lucidnim sanjam, saj se nehote vedno takoj zbudim. Confused). Pri tem pa je najbolj smešno to, da sem si v trenutku lucidnosti mislila: "waw WILD mi je uspel", ko pa sem se zatem takoj zbudila, sem se spomnila da to ni posledica WILD-a, saj sem prej mela vmes še ene spontane sanje.

No to sem omenla samo kot zanimivost, saj me predvsem zanima koliko časa je treba v WILD-anju opazovat tiste svetlobne prebliske in koliko časa si potem predstavljamo da nekaj počnemo. Ker se mi je tako že uprlo prste štet, tko da bi raj zdej mal WILD sprobala, sam kaj ko je to kar mal težko dosečt.
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor 09. Dec 2008 23:45 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Eridanea je napisal/a:
...predvsem zanima koliko časa je treba v WILD-anju opazovat tiste svetlobne prebliske in koliko časa si potem predstavljamo da nekaj počnemo.

To je ful odvisno od osebe in stanja tvojega uma. Če je um naravnan pravilno, se iz take situacije v sanjah lahko znajdeš v parih sekundah. Nasprotno, če um ni naravnan "na situacijo" lahko traja uro in več pa ne bo efekta.

Pridružen/-a: Sre, 18. Avg 2010 15:41

PrispevekObjavljeno: Sre 18. Avg 2010 15:58 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Živjo,
sem nova tukaj. Nisem vedela, v katero temo naj to napišem, zato bom kar tukaj. Ne morem reči, da sem zelo aktivna, kar se tiče lucidnih sanj. Pred nekaj leti sem imela zelo intenzivne sanje in zato vodila dnevnik sanj, sedaj pa me je to začelo ponovno zanimati. V zadnjih 14 dneh, odkar spet prebiram članke in sporočila na tem forumu, se mi pogosto dogaja, da se takoj v prvi sekundi, ko se prebudim, zavem, da so tisto bile le sanje. Prej se mi to ni dogajalo. Nekajkrat se mi je celo zgodilo, da sem vedela, da sanjam, to je pa tudi vse (sanj nisem poskušala spreminjati).
V to temo pišem zato, ker se mi je danes zgodilo nekakšno nasprotje WILD-u: direkten prehod iz sanj v budno stanje. Sanjala sem o vrtu in o zvoku vrtnarskih škarij. Iskala sem vrtnarja, njega pa nikjer. Kar naenkrat sem pomislila, da ta zvok sigurno prihaja od zunaj, iz resničnega sveta in nato sem se počasi začela prebujati: slika iz sanj je počasi zbledela in postala sem popolnoma budna. Vmes sem še vedno slišala zvok škarij in nato ugotovila, da sosed res reže travo zunaj pod mojim oknom Smile
Zanimiva izkušnja.

Lp,
Mirjam
Trstek
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Ned, 22. Jan 2006 22:18

PrispevekObjavljeno: Čet 19. Avg 2010 11:33 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Mirjam je napisal/a:
Živjo,
sem nova tukaj. Nisem vedela, v katero temo naj to napišem, zato bom kar tukaj. Ne morem reči, da sem zelo aktivna, kar se tiče lucidnih sanj. Pred nekaj leti sem imela zelo intenzivne sanje in zato vodila dnevnik sanj, sedaj pa me je to začelo ponovno zanimati. V zadnjih 14 dneh, odkar spet prebiram članke in sporočila na tem forumu, se mi pogosto dogaja, da se takoj v prvi sekundi, ko se prebudim, zavem, da so tisto bile le sanje. Prej se mi to ni dogajalo. Nekajkrat se mi je celo zgodilo, da sem vedela, da sanjam, to je pa tudi vse (sanj nisem poskušala spreminjati).
V to temo pišem zato, ker se mi je danes zgodilo nekakšno nasprotje WILD-u: direkten prehod iz sanj v budno stanje. Sanjala sem o vrtu in o zvoku vrtnarskih škarij. Iskala sem vrtnarja, njega pa nikjer. Kar naenkrat sem pomislila, da ta zvok sigurno prihaja od zunaj, iz resničnega sveta in nato sem se počasi začela prebujati: slika iz sanj je počasi zbledela in postala sem popolnoma budna. Vmes sem še vedno slišala zvok škarij in nato ugotovila, da sosed res reže travo zunaj pod mojim oknom Smile
Zanimiva izkušnja.

Lp,
Mirjam

hey,
dobrodošla \o/

smešna izkušnja :] - pr men se tut dogaja ponavadi z kako budilko podobno -
najslabše je ko so to lucidne sanje ker veš da se zbujaš..

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslovICQ številka
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu