Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Projekt 13: Lov na pozabljene sanje Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor 04. Jan 2005 0:56 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Vsak mesec bomo na 'lucidnesanje.com' izvajali projekte, ki bodo kazali moč in potencial sanj na različnih področjih. V januarju bomo izpopolnjevali naše tehnike za spominjanje sanj.

Projekt: Lov na pozabljene sanje

"Lov na pozabljene sanje" je prvi iz serije projektov, katerih cilj je izpopolnjevati naše sanjalne sposobnosti in spodbuditi k sodelovanju obiskovalce foruma, ki še niso člani skupin. Kot za ostale (skupinske) projekte tudi za tega velja, da vsakdo, ki ga izvede uspešno dobi nagrado v obliki značke.

Za uspešno izvedbo tega projekta ni potrebno obvladati lucidnega sanjanja, niti ni treba biti ne vem kako talentiran, temveč je potrebno vložiti zgolj malo truda in volje v delo in debato projekta. Upamo, da boste veščine, ki se jih boste naučili s tem projektom uporabljali še naprej pri vašem sanjanju.

Uvod

Nekaj časa nazaj mi je kolegica opisala kako je uporabila meditacijo kot sredstvo 'ribarjenja' za pozabljenimi sanjami. Že besedna igra je zanimiva, ampak že sama po sebi je to veščina, ki je lahko v zelo veliko pomoč in ki si zasluži več pozornosti.

Ravno nekaj časa nazaj sem imel priložnost, da to vajo preizkusim. Tisti večer sem popil preveč čaja in kave, kar ima zelo slab učinek na moje sanjanje; precej težje postanem zavesten v njih pa tudi spomin na sanje se mi precej poslabša. Tisto noč ni bilo nič drugače. Spati sem šel z namero dobiti nasvete glede nekih projektov in se precej ur pozneje zbudil s prvo sanjo te noči, z le bežnim spominom na hojo navzdol po griču s prijatelji.

Ampak nekaj me je motilo. Nivo globlje v mojem umu sem lahko čutil prisotnost nečesa skritega, zaprtega, kar mi je bilo v tej sanji rečeno. Ampak nikakor, nikakor nisem mogel ugotoviti kaj to je! Tako sem se odločil, da bom šel v lov za sanjami.

Ker sem se bil šele prebudil, sem si v mislih pričaral prizor, ki sem se ga spominjal in dovolil, da so se prikazale nove podobe/slike. Potem, ko sem bil v tem nežnem stanju skoraj že minuto, mi je v misli prišel še en prizor iz te sanje, v katerem sem poizkušal usposobiti moj telefonček. To me je napeljalo na to, da sem se vprašal kaj neki sem sploh počel z mojim telefončkom? Nenadoma me je prešinilo: poizkušal sem si zapisati neko frazo.

Naslednje česar sem se spomnil je bil niz besed, ki sem jih v tej sanji prebral: "Magic tree spins the clay". Čutil sem, da so te besede pomembne in to, da sem se jih sedaj spomnil je bil pravi blagoslov, saj so se neposredno nanašale na dva pomembna projekta, na katerih delam (o katerih pa bomo kdaj drugič). Moj lov za izgubljenimi sanjami je bil torej uspešen!

To pa je samo en primer učinkovitosti 'ribarjenja' za sanjami in dokaz, da nam je ta tehnika lahko v veliko pomoč. Če boš to vajo uporabljal boš izkusil še precej več! Kako se je bomo torej lotili?

Vaja: Ribarjenje za izgubljenimi sanjami
    1. Poskrbi, da si v udobnem položaju. Ribič ima precej manj možnosti za ulov, če se bo med lovljenjem ves čas presedal in se gibal saj se lahko plen prestraši in zbeži. Ležanje v postelji takoj po prebujenju iz tvoje na pol pozabljene sanje je najboljša priložnost.

2. Na trnek pripni vabo. Kakšna vaba bo najboljša za lovljenje preostanka tvoje sanje? Celo najbolj moten in komaj zapomnjeni si prizor ali najbolj preprosta namera, da se bomo spomnili bosta dovolj.

3. Sedaj pa vrzi tvoj trnek v ocean! Pomaga, če pričakuješ, da se bo iz tega izcimilo nekaj dobrega. Dober ribič potrpežljivo čaka na poteg vrvice, vse dokler ni prijetno nagrajen. Miren um bo ključ do tvojega uspeha.

4. Ko se slike/ideje/misli pričnejo kazati začni vrteti vrvico k sebi. Dovoli, da povezave med idejami nastanejo same po sebi in se vprašaj kakšne spomine ti to še vzbudi. Če je riba velika in dobesedno čutiš kako te vleče v ocean sanj, se ji prepusti. Naj te potegne. To je precej nekonvencionalen pristop za ribiča ampak ponovna potopitev v ocean sanj je zelo dragocena taktika za sanjalca.

5. Če se ti je posrečilo, proslavi tvoj ulov! Povabi nas na pojedino in nam zaupaj sanje, ki si jih ravnokar ulovil. Če pa se stvari niso odvile tako dobro, nič zato, vedno bo nova priložnost. Vaja dela mojstra!

Projekt

Za uspešno izvedbo tega projekta moraš:
    1. Tehniko 'ribarjenja za sanjami' poizkusiti vsaj trikrat v toku trajanja projekta (približno mesec dni).

2. Opisati vsaj dvoje izkušenj s to tehniko. Kakšne slike so se ti prikazale, kakšne občutke ti je to vzbudilo, itd. Se ti je posrečilo spomniti se kakšnih izgubljenih delov sanj? Če ja, nam povej o tem.

3. Si že uporabil kakšne tehnike za spominjanje pozabljenih sanj? Katere so bile najbolj učinkovite?

4. Misliš, da si boš s tehniko 'lovljenja izgubljenih sanj' lahko pomagal tudi v prihodnosti?

Časovni termin projekta:
    10. januar - 10. februar 2005 (približno)

Prijavi se

Prvi korak k tvojemu uspehu s tem projektom je ta, da tu spodaj prijaviš tvoje zanimanje in/ali sodelovanje.

Srečno!

Originalno besedilo: Š explora, Dreamofpeace.net

Nazadnje urejal/a Strawin Ned 20. Maj 2007 13:28; skupaj popravljeno 1 krat
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stranAIM - AOL Instant - naslovMSN Messenger - naslovICQ številka
Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Tor 04. Jan 2005 12:20 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Jaz se seveda k projektu prijavljam lol! Very Happy

Velikokrat imam probleme, ko se določenih delov sanj ne morem spomniti, upam, da si bom s tem projektom lahko kaj pomagal k temu. Predvsem pa upam, da ne bom zjutraj prelen. Wink

Lucidna poznavalka<br>Public relations
Lucidna poznavalka
Public relations

Pridružen/-a: Sre, 17. Sep 2003 12:48
Kraj: primorska

PrispevekObjavljeno: Tor 04. Jan 2005 13:18 Odgovori s citatomNazaj na vrh

eko jaz sem tudi za.

še nekaj... ednina za sanje je.. SANJA? Shocked Shocked

Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Tor 04. Jan 2005 13:44 Odgovori s citatomNazaj na vrh

xfeverx je napisal/a:
še nekaj... ednina za sanje je.. SANJA? Shocked Shocked

Hehe, večkrat sem to videl, pa se mi je zdelo.. hm.. ljubko Mr. Green Npr. mobitelov zvezek za zapisovanje sanj piše tako. Danes sem zapisal eno sanjo. Wink Hm, no ja.. Naj vsakdo piše kot se mu zdi, pa bo. Wink

Pridružen/-a: Tor, 04. Jan 2005 13:42

PrispevekObjavljeno: Tor 04. Jan 2005 13:45 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Se prijavljam k projektu.
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Tor 04. Jan 2005 14:54 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Super projekt. Very Happy

Citiram:
1. Poskrbi, da si v udobnem položaju. Ribič ima precej manj možnosti za ulov, če se bo med lovljenjem ves čas presedal in se gibal saj se lahko plen prestraši in zbeži. Ležanje v postelji takoj po prebujenju iz tvoje na pol pozabljene sanje je najboljša priložnost.

Če prav razumem točko 1(Vaja), naj se nebi premikal, ko se zbudim, če se že, pa naj se vsaj pemaknem v udobnejši položaj in naj tako tudi ostanem ?
Pri meni je ponoči zmeraj problem, da dostikrat, ko se zbudim, se začnem premikati, ker čutim potrebo da se premaknem v udobnejši položaj. Takrat si tudi zapomnim sanje, ki si jih zjutraj zapišem, če se jih še spomnem.
Sem študiral, če bi mi mogoče uspel WILD Cool , če se nebi pred tem, ko nazaj zaspim nič premikal. Sicer bi moral malo potrpeti ta čas preden bi zaspal nazaj.

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
xfeverx
Lucidna poznavalka<br>Public relations
Lucidna poznavalka
Public relations

Pridružen/-a: Sre, 17. Sep 2003 12:48
Kraj: primorska

PrispevekObjavljeno: Tor 04. Jan 2005 15:33 Odgovori s citatomNazaj na vrh

kir, najbolje je, da se ne premikaš.. čeprav si magari v neudobnem položaju... ampak seveda če se hočeš/moreš premaknit potem se daj.

bistvo je, da takoj, ko se zbudiš, začneš mislit na sanje in.. ribarit Wink

ponavljam? Confused

Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Tor 04. Jan 2005 21:35 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Kir je napisal/a:
Če prav razumem točko 1(Vaja), naj se nebi premikal, ko se zbudim, če se že, pa naj se vsaj pemaknem v udobnejši položaj in naj tako tudi ostanem ?

Najbolje je ostati v položaju v katerem smo se zbudili, ampak vse prerado nas (vsaj mene) zanese v kakšen udobnejši položaj, še posebej, če je bilo telo že dalj časa v istem položaju. Vsekakor pa je najbolj pomemben um, glavno da imamo naše sanje v mislih.

Če se ne boš nič premikal je to odlična priložnost za WILD, kjer lahko potem storiš še kej več kot le to, da se sanj spomneš. Wink

Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

Pridružen/-a: Čet, 24. Jul 2003 9:10

PrispevekObjavljeno: Sre 05. Jan 2005 9:13 Odgovori s citatomNazaj na vrh

projekt? nov projekt?

slavnostno razglašam, da se prijavljam Laughing

v teh zaspanih Laughing dneh, mi bo res nekaj pomagalo, da se spet malo zbudim Laughing

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Sre 05. Jan 2005 13:25 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Res pa je tudi, da človek lahko zelo hitro zaspi, če se prebudi in se ne premika in tako pade v druge sanje, oz. ne več v te iz katerih se je prebudil. Ali pa se mu zaradi zaspanosti začnejo po glavi motati še druge scene (drugi HI).

In pa, če nam spodleti ponoči, lahko to še vedno poskusimo čez dan ali pa zvečer ali pa ob kateremkoli času. Namestimo se v udoben naslanjač in si prikličemo spomine na sanje v misli.

P.S. Nekdo je omenil, da bi bilo to tehniko mogoče uporabiti tudi za navadne vsakodnevne dogodke, ki jih pozabimo, mogoče celo med kontrolkami/izpiti. Kdo ve, vredno je poizkusiti. Wink

PrispevekObjavljeno: Čet 06. Jan 2005 10:55 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Kaj je sedaj s tem projektom? A to je mišljeno, da si nas samo poučil, potem pa vsak po svoje? Jaz že vsak dan prakticiram. Cool
Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Čet 06. Jan 2005 11:30 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Lilith je napisal/a:
Kaj je sedaj s tem projektom? A to je mišljeno, da si nas samo poučil, potem pa vsak po svoje? Jaz že vsak dan prakticiram. Cool

Pridna, pridna! Very Happy Tam sicer piše, da se projekt uradno začne 10. jan. ampak lepo, da se že udejstvuješ. Wink Če imaš že kakšno "prigodo" jo kar semle prilepi, napiši kako ti je uspelo.

Jaz sem danes na hitro poizkušal (moral sem vstati) ampak je šlo prehitro mimo, ničesar "extra" se nisem spomnil.

Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Čet 06. Jan 2005 11:37 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Lilith je napisal/a:
Kaj je sedaj s tem projektom? A to je mišljeno, da si nas samo poučil, potem pa vsak po svoje?

Ko projekt štarta začne vsak zase in potem (po možnosti) vsakič, ko poizkusi še semle napiše kako in kaj mu/ji je šlo, da drugi vidimo/pokomentiramo/bodrimo/dobimo navdih. Wink

PrispevekObjavljeno: Pet 07. Jan 2005 10:51 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Imam zanimivo izkušnjo od predvčerajšnjim. Ene močne sanje sem imela, ki sem se jih zjutraj še zavedala, potem pa pozabila. (ni bilo zjutraj časa za tiho verbalizacijo). Zvečer sem si naredila kopel, se spravila v bano in v enem takem zelo prijetnem telsnem počutju (toplota, mir...) vrgla trnek- kar pomeni, se fokusirala na sanje. Spomnila sem se prvega utrinka sanj. Nato me je zanimalo, kje sem se v sanjah nahajala. Potem se je pa nekaj prav simboličnega zgodilo. Z glavo sem se potopila pod vodo (ribarjenje, heh) in v tistem!! trenutku sem se spomnila, kje sem v sanjah bila.

Današnja izkušnja je pa takšna, da sem zjutraj, ko me je budilka grobo zbudila, že pričela pozabljati sanje, a sem budilko izklopila, se vrnila v isti položaj in mi je uspelo sanje obnoviti.
Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Pet 07. Jan 2005 11:15 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Lilith: o, fajn to! Tebi stvar zelo v redu deluje, kot je videti! Very Happy Torej, ko si "vrgla trnek" si se (v prvem primeru) samo osredotočila pač na sanje, kar tako na splošno, in so se ti vrnile v spomin?

Danes pa si se osredotočila na tisti del sanj, ki si se ga še spomnila in jih tako obnovila?

Jaz sem tudi danes zjutraj odbrzel iz postelje, vendar imam en pred lucidno situacijo, ki bi se je rad spomnil, tako da upam, da se mi bo to posrečilo tekom dneva. Po domače rečeno, upam da si bom vzel čas. Wink

Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu