Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Lucidne sanje - uporabne? Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
metu

Pridružen/-a: Čet, 03. Mar 2005 12:08
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Čet 03. Mar 2005 13:35 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Sanje nam lahko pomagajo ugotovit, kakšni zares smo in še marsikaj, ampak samo, če se jih ne zavedamo. V lucidnih sanjah lahko delamo, kar se spomnimo, a ni tko? Ampak, a ne pomeni to potem, da se jih zavedamo in je to v bistvu tako, kot bi bili budni (v zavestnem stanju).

Zakaj so lucidne sanje sploh dobre? A so dobre samo za to, da lahko doživljamo, kar v budnem stanju ne bi mogli (npr. letetimo, jemo hrano v trgovinah zastonj,...)? Od tega se ne moremo nič naučiti o nas - našem jazu, ki ga predstavlja podzavest.

Brala sem, da bližje kot je jutro, vedno bolj so naše sanje zgolj podoživljanje in doživljanje tega, kar smo oz. nismo doživeli, preden smo šli spat.
Največja in resnična dragocenost sanj se skriva v tistih sanjah, ki se jih ne zavedamo in v katerih zato živi naša podzavest (mi sami - naš jaz) v prvih urah našega spanja.

A se kdo (ne) strinja? Vaša mnenja so zlo dobrodošla, ker vsak ima en svoj pogled, saj nobeden izmed nas ni "podvojen", zato si želim razširjat svoje mnenje s čimveč mnjenji ljudi, ki razmišljajo drugače od mene.

Če bi združili naše znanje in izkušnje, bi bili lahko tako bogati...
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
xfeverx
Lucidna poznavalka<br>Public relations
Lucidna poznavalka
Public relations

Pridružen/-a: Sre, 17. Sep 2003 12:48
Kraj: primorska

PrispevekObjavljeno: Čet 03. Mar 2005 15:52 Odgovori s citatomNazaj na vrh

pozdravljena metu!

metu je napisal/a:
Ampak, a ne pomeni to potem, da se jih zavedamo in je to v bistvu tako, kot bi bili budni (v zavestnem stanju).
[/i]

ja sej to je pa tudi namen. zavest v sanjah, zavedanje da sanjamo... saj le tako lahko počnemo, kar hočemo (npr. projekt).

seveda prvo kar si vsak človek ponavadi želi izkusit v LS je ravno letenje ali podobne zadeve. zakaj pa ne? zakaj ne bi človek zares izkusil, kako je biti superman al pa... batman?!

tudi v lucidnih sanjah tudi lahko raziskuje podzavest. ravno tako dobiš informacije... preberi si poročila o raznih projektih. izvajali smo oz. še vedno to počnemo projekt imenovan medicine wheel, kjer vsak v LS ali navadnih S poišče delčke sebe...
pri lucidnih sanjah je pa še več. ne raziskujemo samo naše (pod)zavesti... ampak mnogo več. sprva se naučimo veliko o astralu, njegovih zakonitostih in o vsem kar spada zraven. rahlo se spremeni tudi dojemanje realnega oz raje fizičnega sveta. postaneš bolj pozorna, zavedanje se ti nekoliko dvigne...

seveda ti tukaj primerjaš zavedanje pa nezavedanje... v nezavedanju sanje kar tečejo in tako tudi naša podzavest prihaja na dan... in jo lahko analiziramo. seveda ni lucidnih sanj brez navadnih sanj. to je vse povezano. sama menim, da če že pridemo v lucidno stanje tisto minutko na noč, to prav nič škodljivo ne vpliva na izražanje podzavesti ipd. primerjaj ure navadnih sanj in minuto do dve oz. to je itak relativno... lucidnih.

če hočeš počet kaj zelo uporabnega za fizični svet, mogoče so kake tehnike joge ali kaj podobnega bolj ustrezne. ampak kot že vemo, nismo samo fizično telo...

isto kot bi vprašala, zakaj zbiramo znamke, zakaj je to uporabno. nekoga lahko samo enostavno zanima svet znamk.

Very Happy

Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Čet 03. Mar 2005 21:51 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Lucidne sanje meni pomenijo več, kot to da budno sanjarim, to pa zaradi tega, ker ko si luciden izgleda vse čist realno. Če pa nekaj sanjariš, pa si to samo domišljaš in ne občutiš vseh občutkov.

Zakaj so dobre:
Recimo kadar te tlači mora, je zelo uporabno to, da se tega začneš zavedati in jo potem lahko ustaviš. Tako, se lahko zbudiš brez neprijetnih sanj in si tudi manj izčrpan, kot pa kadar se zbudiš in te je naprimer nekdo pretepel ali kaj podobnega.
Drugače pa bi se verjetno našlo še polno drugih dobrih lastnosti oz. uporabnosti, kot so telepatija, jasnovidnost in drugo...

Drugače pa so tudi navadne sanje včasih zelo poučne. Tu igra glavno vlogo, naša podzavest, ki je v budnosti dostikrat potisnjena ob stran, potlačena...

To, da zjutraj sanjamo, podoživljamo večinoma samo doživetija doživeta pred spanjem, se ne strinjam. Prej bi rekel, da obratno, mislim, pa da je približno enako mogoče to sanjati tako ko gremo spat, kot preden se zbudimo.
V praksi je pa nekako tako, da takoj, ko zaspiš imaš dostikrat podobne scene kot si jih delal tik preden si zaspal. Kasneje pa to nekoliko pozabiš in se ti pojavljajo bolj sanje v zvezi s tvojimi vsakodnevnimi skrbmi.

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
unis
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Sob, 02. Apr 2005 0:26

PrispevekObjavljeno: Sob 09. Apr 2005 13:44 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Hem, no ja.:) Ti že veš
Matev

Pridružen/-a: Sre, 14. Jan 2004 22:18
Kraj: okolica Ljubljane

PrispevekObjavljeno: Sob 09. Apr 2005 15:09 Odgovori s citatomNazaj na vrh

sanje so zame velikokrat priložnost za stik z nečim česar nimam a si želim

zato jim dam čisto 10-ko
unis
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Sob 09. Apr 2005 16:54 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Matev je napisal/a:

zato jim dam čisto 10-ko

Čisti Hedonizem
xfeverx
Lucidna poznavalka<br>Public relations
Lucidna poznavalka
Public relations

Pridružen/-a: Sre, 17. Sep 2003 12:48
Kraj: primorska

PrispevekObjavljeno: Sob 09. Apr 2005 17:43 Odgovori s citatomNazaj na vrh

unis je napisal/a:
Matev je napisal/a:

zato jim dam čisto 10-ko

Čisti Hedonizem

kaj pa naj bi bilo narobe s tem?

Matev

PrispevekObjavljeno: Sob 09. Apr 2005 18:55 Odgovori s citatomNazaj na vrh

verjamem, da je unis mislil povsem pozitivno in se strinja
unis
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Sob 09. Apr 2005 21:21 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Verjameš napačno.Za spremembo poskušaj zadržati svoj nagon po uživanju.
Matev

PrispevekObjavljeno: Sob 09. Apr 2005 22:08 Odgovori s citatomNazaj na vrh

nagon?

unis ni ti potrebno biti žaljiv
unis
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Ned 10. Apr 2005 9:22 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Saj nisem bil žaljiv, sem samo povedal svoj vidik na sanje.Nisem ti jaz politik, da ti bom olepšaval katastrofalno bilanco gospodarske združbe Laughing V glavnem....
A je možno, da bi v sanjah počel še kaj drugega, kot da bi se čisto predal uživanju?
Matev, tvoja misel o samo zadovoljevanju lastnih potreb se mi zdi skrajno egocentrična Cool .Ben, me boš vprašal kaj naj bi pa drugega počel-E o tem pa naj vsak zase pomisli.Bom takrat spet kaj žaljivega dodal, a ne? Wink
unis
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Ned 10. Apr 2005 10:04 Odgovori s citatomNazaj na vrh

metu je napisal/a:
...Zakaj so lucidne sanje sploh dobre? A so dobre samo za to, da lahko doživljamo, kar v budnem stanju ne bi mogli (npr. letetimo, jemo hrano v trgovinah zastonj,...)? Od tega se ne moremo nič naučiti o nas - našem jazu, ki ga predstavlja podzavest.

O Metu Laughing sam sem sam na easy povedal nekakšno teorijo o tem, da v LS lahko dostopaš do svojega jaza,Sebstva,Nezavednega...poimenuj kakorkoli, preko LS lahko absolutno dostopaš do teh plasti.Ma ne moreš kar tako dostopat,da bi si rekel,zdej bom pa šel raziskovat svojo podzavest.Nene, tako ne gre.Toliko dobrega, kolikor lahko izveš, prav toliko škode si lahko tudi sam narediš.Saj veš, s hipnotiziranjem dostopaš do nezavednega in pacienta lahko zdraviš fobij npr.klavstofobijo,algofobijo,androfobijo,anemofobjio,fazmofobijo in druge fobije,Ma prav tako lahko te fobije hipnotizer ustvari.Kaj to konkretno pomeni.V LS, ti je dostop do tvojega jaza omejen, prav zaradi tega, da si ne bi škodoval.Če igraš po pravilih, ki so ti dane, lahko ....
O tem smo tukaj že diskutirali, in se razumno skregali.Ker je še zmeraj prepričanje, da v LS imaš absolutnost...Saj jo imaš res, ma takoj ko se zaveš, da lahko v sanjah dostopaš do svojega jaza, si omejen s pravili:)
Ma, vi kar zanikajte, da ni res... Laughing Laughing , do zdej ste samo rekli da vam LS pomenijo več kot budno sanjarjenje, da lahko ustaviš more, in tri pike.
in seveda LS za čisto uživanje.
Pa mi prosim povej, zakaj nimaš skoraj nikoli v LS telepatije ali jasnovidnosti,če na to sploh ne pomisliš.Saj samo brezbrižno cele noči letiš,itd..Pa če pomisliš?Kaj potem?Kje boš začel?.
Idea
Sam vem da do jasnovidnosti prideš samo, če se zaveš lastne omejenosti, in da se popolnoma zavedaš da jasnovidnost ni produkt tega, da se ti je "usralo".Je produkt tega da si dobil dostop do nezavednega,Sebstva...
..Dejte vi kar lepo naprej trdit, da te meje ne obstajajo in da maš popolno kontrolo v sanjah.Ja, se strinjam z vami, ma kadar boste prišli do meje, mi pol ne rečt da mej ni.Meja mora bit, da se nebi folk v sanjah igral s svojo podzavestjo.Da ti ne bi grozilo dejstvo, da se lahko v sanjah kot hipnotizer igraš sam sabo....Če se pa že hočeš igrat in dostopat do svojeg Sebstva, se boš moral ravnati po pravilih...O ja..pol pa hitro vidiš te meje..Se razumemo?..Če se ne, me prašite kej vam tle ni razumno.

Dejte še vi vašo razumno razlago podat, KAKO prideš do jasnovidnosti.
S tem ko v sanjah letiš in čutiš nisi prav nič naredil..
Metu, tle sm ti na easy podal mojo razlago.Ma se nobeden ne strinja z njo.Kaj čem..Če bi mi bil priimek Freud bi me mogoče upoštevali. Laughing
/S tem sem samo sarkastično poudaril to, da so vsako njegovo besedo vzeli za sveto.Pa čeprav se je izkazalo da se je motil..Navsezadnje, bil je pionir na svojem področju in mu moramo pripisati vse zasluge za nadaljna rasiskovanja po letu 39..
Saj se vsi zavedamo, da je podzavest neraziskano področje in da vsak lahko doda svoje mišljenje, če ga le dobro argumentira.Kar se mene tiče sem zadosti argumentiral
Matev

PrispevekObjavljeno: Ned 10. Apr 2005 10:40 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Citiram:
Matev, tvoja misel o samo zadovoljevanju lastnih potreb se mi zdi skrajno egocentrična Cool .Ben, me boš vprašal kaj naj bi pa drugega počel-E o tem pa naj vsak zase pomisli.Bom takrat spet kaj žaljivega dodal, a ne?

od kje tebi take ideje

si ti mal psiho?

v prvem postu sem napisal:
Citiram:

s tem sem mislil da dosegam čustveno in mentalno stanje ki ga težje doseči v budnem stanju

kaj si ti iz tega zaključil si niti pomisliti ne upam
unis
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Ned 10. Apr 2005 11:19 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Jaz sem pa razumel da:

dosegaš takoimenovano čustveno in mentalno stanje s tem, da v sanjah počneš tisto kar v budnosti ne moreš..ali pa je to zelo doseč.Sam si to povedal..torej, svoje čustveno in mentalno stanje dosegaš s tem da se
predajaš užitkom.Hedonizem.
Če ni isto, sem narobe razumel.
Oprosti....ma zaradi tega, ker je to zame ena in ista stvar, še nimam vedenjskih, čustvenih, in mentalnih problemov.
No, zate že mogoče, saj sklepaš da sem psiho samo zaradi tega ker sem rekel da
uživaš v sanjah s tem da dosegaš mentalna in čustvena stanja
Mislm, ocenit človekovo psiho po enem stavku.
Kdo je psiho :?:

Nazadnje urejal/a unis Ned 10. Apr 2005 11:30; skupaj popravljeno 2 krat
Matev

PrispevekObjavljeno: Ned 10. Apr 2005 11:21 Odgovori s citatomNazaj na vrh

unis
mslim da imaš resne vedenjske in čustvene probleme
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo