Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Magične Kretnje - Carlos Castaneda Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
Blue
Sanjalec
Sanjalec

Pridružen/-a: Tor, 25. Jan 2005 12:20

PrispevekObjavljeno: Sob 29. Jan 2005 21:10 Odgovori s citatomNazaj na vrh

sam tko iz firbca sprašujem, ali je kdo sprobal te magične kretnje za sanjanje.... se pravi po castanedovih besedah, rahlanje zbirne točke,
potiskanje zbirne točke navzdol,spuščanje zbirne točke s potegom energije iz nadledvičnih žlez in prenosom pred telo... itd

doma sem našel knjigo, pa me zanima če ima kdo kake izkušnje s tem?

če je že kje bilo, se opravičujem.

LP
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 30. Sep 2003 12:38
Kraj: From all over

PrispevekObjavljeno: Sob 29. Jan 2005 23:56 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Blue je napisal/a:

doma sem našel knjigo, pa me zanima če ima kdo kake izkušnje s tem?

jst ne.

o kateri knjigi govorimo?

diablero
Kandidat
Kandidat

Pridružen/-a: Sob, 02. Okt 2004 22:39
Kraj: Styria

PrispevekObjavljeno: Ned 30. Jan 2005 10:22 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Knjiga:

http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/0060928824/qid=1107070392/sr=2-1/ref=pd_ka_b_2_1/102-8828942-0996969

sicer pa kot je Blue napisal, v slovenščini: Magične kretnje.

Homepage:

http://www.cleargreen.com/

Pred leti sem delal Tensegrity Volume 1-3 (videokasete). Zaradi službe žal nadaljnja vadba ni bila možna. No pred tremi meseci sem pa zopet začel.
Magical Passes so tudi zame resnično magični, njihov efekt seveda. Učinek na telo in zavest je brez dvoma vreden izvajanja.
Telo postane kompaktno in "ready". Še posebej ugodno vplivajo na hrbtenico. Zavest pa... kot da bi se zbirna točka premaknila proti mestu tihega znanja.
Če jih naredim pred spanjem lahko dlje ohranjam zavest preden "me vzame" pa tudi spominjanje sanj je bolje. Ko se zjutraj zbudim sem bolj spočit kot če jih prejšnjo večer ne naredim.
Kretnje za sanjanje so v knjigi, do teh pa mi še ni uspelo priti. So pa vsekakor na prednostni listi. Takrat še ni bilo spremljajočega DVD-ja in me je tudi to malo odvračalo.

Zanimiva hrvaška stran:

http://www.inet.hr/~amodrusa/Tensegrity/pregled.html

Za izvajanje enega dela videokaset rabiš približno od 6-10 min (ko jih že znaš), tako da vse tri dele naredim v manj kot pol ure, efekt je pa super.
Priporočam. Razz

Nazadnje urejal/a diablero Sob 05. Feb 2005 0:47; skupaj popravljeno 1 krat
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Ned 30. Jan 2005 11:38 Odgovori s citatomNazaj na vrh

diablero je napisal/a:
Če jih naredim pred spanjem lahko dlje ohranjam zavest preden "me vzame" pa tudi spominjanje sanj je bolje. Ko se zjutraj zbudim sem bolj spočit kot če jih prejšnjo večer ne naredim.

Za spominjanje sanj je bolje, če ne greš spat takoj, ko si zelo zaspan(utrujen), se je bolje prej malo "zbuditi" in šele potem zaspati.
Tako, da karkoli (takega-za "zbujanje") delaš preden greš spat bo dobro vpljivalo na sanje (in verjetno tudi na jutranjo spočitost).

Kir - prijatelj kač in medveda
Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Ned 30. Jan 2005 21:41 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Blue je napisal/a:
rahlanje zbirne točke,
potiskanje zbirne točke navzdol,spuščanje zbirne točke s potegom energije iz nadledvičnih žlez in prenosom pred telo... itd

s kakšnim namenom to počneš, blue?

kaj ti tak premik "zbirne točke" omogoči?

kaj je to sploh "zbirna" točka zate? (teorijo poznam, zanima me kaj pod tem pojmom ti razumeš)

hvala

Blue
Sanjalec
Sanjalec

PrispevekObjavljeno: Ned 30. Jan 2005 23:04 Odgovori s citatomNazaj na vrh

red skywalker je napisal/a:
Blue je napisal/a:
rahlanje zbirne točke,

s kakšnim namenom to počneš, blue?

kaj ti tak premik "zbirne točke" omogoči?

kaj je to sploh "zbirna" točka zate? (teorijo poznam, zanima me kaj pod tem pojmom ti razumeš)

hvala

hehe... no jaz tega zavestno ne počnem, vsaj da bi vedel ne Smile

jaz vem o teh stvareh najbrž samo toliko kot veš ti, se pravi iz knjige, tako da v knjigi piše da ti premik zbirne točke omogoči zaznavanje drugih svetov, naj bi bilo 600 premikov.... ta svetlobna vlakna ki potekajo po celem vesolju, ta svetlobna vlakna da bi zaznaval.

jaz mislim, da je to za človeka kot sva midva totalno neuporabno, saj nisva indijanska šamana in nimava enake poti, kot so jo imeli oni.

mene je samo zanimalo, če kdo to na forumu počne, saj se direktno tiče sanjanja ...

ne vem no, v bistvu se mi zdijo pota castanede zelo čudna, ko sem prebiral knjige pred 10 leti me je fasciniralo, zdaj pa mislim, da so sicer uporabne stvari notr napisane, tako kot si zadnjič rekel, da moraš biti bojevnik, se pravi brezgrajen in brez samopomiljovanja....
ampak po drugi strani pa na trenutke kar morbidno,... ne vidim nobene druge svetle točke.

kaj pa ti praviš na vse to? misliš, da bi bil sposoben videti zbirno točko, ki jo je don juan lahko udaril in te spravil v stanje zvišane zavesti?
pa saj je tako napisano tudi v avtobiografiji jogija, ko udari sri yukteswar yoganando in ga spravil v podobno stanje, da je lahko videl čez stene in ne vem kaj še!? se ne spomnim točno kaj je naredil!?

nekaj se še spomnim okoli zbirne točke, čaki kako je bilo že napisano,
da v bistvu je zbirna točka za to na mestu, ker naj bi bili ljudje preveč skristalizirani v tem svetu in potem tista zablokirana zbirna točka prepreči da bi lahko svet videli drugače... se pravi tak kot je in ne tak, kot so nam ga starši in družba predstavili, ko smo rasli... če je res kar je napisano v knjigi, potem vsi sanjalci iz tega foruma znajo podzavestno premikat to zbirno točko, tako da potem lahko lucidno sanjajo oz. da imajo AP....

ne vem če sem dobro zastopil stvari v knjigi Confused

kako je tvoje mnenje?
Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Pon 31. Jan 2005 10:59 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Blue je napisal/a:

kako je tvoje mnenje?

tnx za napisano Smile

Ma moje mnenje je, da t.i. zbirna točka (karkoli to že v resnici je) oz. nje premiki, omogočajo širjenje zavesti.
Ne vem pa, če to vključuje tudi poglabljanje zavesti, kar je po mojem mnenju bistvo duhovnega napredka.

Se pravi, sedaj sem kao buden, v tem svetu, ponoči sem v drugem svetu, zavesten al pa ne, vse kar se zgodi je, da
se zamenja percepcija. Najprej gledam na ekranu zavesti en film, ponoči en drugi film.

Kdo sm pa jaz?
Kaj je moja prava narava?
Moja absolutna narava, večna, neumrljiva?
Kaj je tisto, ki percepcijo (tako al pa drgačno) sploh omogoča?
Kaj je temelj percepcije?

To (stanje zavesti, ki da odgovore na zg. vprašanja) je po moje tisto, kar poglablja zavest.
Niti jo ne širi glih ne vem kolko, jo pa poglablja. To je zame pomembno.

Verjetn bi tle Don Juan oporekal, da je vse rezultat premika zbirne točke...sej bi imal verjetn prav...
LOL

Smile

Blue
Sanjalec
Sanjalec

PrispevekObjavljeno: Pon 31. Jan 2005 11:18 Odgovori s citatomNazaj na vrh

a pa ni smisel človekove duhovne poti, da pride v stanje božje zavesti, se pravi v stanje vse zavesti. potem takem ni več stanj podzavesti, ni več stanj nadzavesti... ampak samo vse zavestno stanje?

Smile
Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Pon 31. Jan 2005 11:23 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Blue je napisal/a:
a pa ni smisel človekove duhovne poti, da pride v stanje božje zavesti, se pravi v stanje vse zavesti. potem takem ni več stanj podzavesti, ni več stanj nadzavesti... ampak samo vse zavestno stanje?
Smile

Smisel človekove duhovne poti?

kdo pa "predpisuje" ta smisel?

Blue
Sanjalec
Sanjalec

PrispevekObjavljeno: Pon 31. Jan 2005 11:30 Odgovori s citatomNazaj na vrh

red skywalker je napisal/a:
Blue je napisal/a:
Smile

Smisel človekove duhovne poti?

kdo pa "predpisuje" ta smisel?

LOL

ma ja sem se najrbž malo nerodno izrazil, mislil sem bolj v smislu, da dosežeš najvišje stanje tukaj v tem življenju.... se pravi vsezavestno stanje.

noben ne predpisuje tega, to je bolj smisel in želja nekaterih Very Happy
vEsy

Pridružen/-a: Čet, 07. Okt 2004 13:49
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon 31. Jan 2005 19:31 Odgovori s citatomNazaj na vrh

ja, ni podzavesti, vse je zavest.... ni modela )FREUD stuff al pa ker drug..... Ta model se razbije pri samorazvoju.... tega imajo otroci...Smile)

ko se v otroku gradi t.i. IT EGO IN SUPEREGO...prestaja neke vrste prehodov, kjer začuti okolje skozi njihove filtre....vendar a je to dovolj? je to vse kar smo zmozni.... Ko prebijemo ta model in ga presezemo, iskusimo neko novo stanje zavesti... vendar pa to stanje nikakor ne more trajati večno, kar čez noč... Obstajajo ti. prehodi.... = NASTAJANJE NOVIH PARADIGEM NIKAKOR NE pride kar čez noč...kaj vse je ponotanjeno v starih .... =temu jaz pravim mašila in stvari ki te nepotrebno vezejo...
kaj je zavest= kot vemo, je sestavljena iz nezavedne in zavedne komponente...or call it whatever... Misli nastajajo v nezavedni komponenti in se z reorganizacijo nevronov, impulz krepi, dokler ne prebije prag zavesti, kjer se te misli dejansko zavedamo. ČE torej premaknemo prag zavesti na sam izvor misli- torej poprej nezavedno postane zdaj zavedno. To si lahko predstavljamo kot potovanje zračnega mehurčka, ki nastane na dnu jezera in potuje vse do gladine.. Če je jezero zamazano, bomo mehurček)misel= videli, šele na sami gledini. ČE pa bomo vodo očistili, do kristalne jasnosti, bomo mehurček videli v njegovem nastanku, čisto na dnu in vse do gladine....
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu