Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Projekt 13: Lov na pozabljene sanje Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 30. Sep 2003 12:38
Kraj: From all over

PrispevekObjavljeno: Sre 12. Jan 2005 23:39 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Kali je napisal/a:

si mi odprl nov pojem uporabe mantre

Wink

Ma ja, v bistvu si si samo odprla nov pojem, veš. Smile

Isto je pri uporabi manter, po mojem mnenju.
Mantra lahko pomaga, seveda, vsekakor pa mora bit človk odprt na vse tiste spomine v podzavesti.

tko nekak jst to razumem, ja.

nč, dns sm mislu kej napisat, pa pol noči nism spal, tko da...

eh no.
Sad

aakhut
Sanjalec
Sanjalec

Pridružen/-a: Pon, 10. Jan 2005 20:38
Kraj: K4

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jan 2005 1:19 Odgovori s citatomNazaj na vrh

kulsko tole Cool z mantrami
jst mam kele eno, k je sicer zhe mal starejsha....bla bi pa uporabna za lovljenje denarja Laughing :
OM MANY PADNI TU
Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloMSN Messenger - naslov
kraguljcek
Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

Pridružen/-a: Čet, 24. Jul 2003 9:10

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jan 2005 8:50 Odgovori s citatomNazaj na vrh

evo, danes sem pa tud jaz vrgla trnk Laughing in se mi je ful sanj noter ujelo. Sam so imele vse bolj negativen prizvok - razen mogoče sanj, v katerih sem imela nov telefo - pa še tega se uporabila, da sem klicala policijo.

Simbol policije se mi je pojavil v sanjah 2x - sanjalo pa se mi je še, da sem bila 1 dan v bolnilški, pa sem se vseen njekje po ljubljani vozila. Imela sem sina okrog 18 let starega in so drugi mislili, da sem njegova punca Laughing in kaj ima tako ukazovaln Laughing Pol sem plezala na en hrib, pa so mi "sina" neki napadli, pa od enega belo sivega psa, pa bla bla bla,....aja pa še bila sem starejši moški, ki so ga ogoljufali in sicer 2 para in pridem k njim s policijo, obljubijo da se bodo poboljšali in jim odupustim.

pa še moje najljubše od današnjega dne Laughing

Bila sem na chatu, a sem morala iti dol, ker sem nekam šla. Hotela sem kar pustiti prižgano, da bi pol videla, kaj so delala a sem raje izklopila - zaradi računa.
Potem pa gledam žile na roki. Za vsakič ko greš na chat, se moraš v žilo špiknit in sedaj se bojim, da bodo mislili, da se drogiram Laughing Le kako naj dokažem folku, da imam roko prešpikano zaradi chata. Gledam roko, luknjic ni vidit, no ja 2 so.

In po teh sanjah slavnostno razglašam, da sem odvisna od chata Laughing

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jan 2005 12:06 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Danes je tudi meni končno uspelo loviti sanje. Ko sem se zjutraj prebudil sem še malo poležaval in se končno spomnil, da bi se lahko lotil tega projekta in današnje na pol pozabljene sanje so bile kot nalašč. Tu bi najprej povedal, da so bile sanje rahlo osebne narave, zato ne bi vseh pisal semle.

Začel sem pri koncu, spominjal sem se kako sem letel nad travnikom, v katerem so bili narisani "žitni" krogi. Osredotočil sem se torej na to in poizkušal ugotoviti od kje sem bil priletel. Na misel mi je prišla večja skupina ljudi, ki so stali pred hišo in nekaj govorili v en glas. Na njihovo željo/ukaz sem šel po neko stvar in tako naletel na te kroge. Tako sem v mislih film odvijal nazaj in se poizkušal skoncentrirati na čimveč stvari, da bi mi s pomočjo le-teh v misli prišle še ostale oz. da bi mi v misli prišlo čimveč asociacij v zvezi s temi sanjami.

Nisem uspel priklicati čisto vseh detajlov, uspelo pa mi je priklicati kar veliko večino, tako da sem potem lahko sanje spet sestavil v eno celoto. Ok, enkrat mi je uspelo in s tem sem zadovoljen, kar upam, da mi bo dalo zagon, za pogostejše poskušanje s to tehniko. Wink

Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jan 2005 12:38 Odgovori s citatomNazaj na vrh

aakhut je napisal/a:
kulsko tole Cool z mantrami
jst mam kele eno, k je sicer zhe mal starejsha....bla bi pa uporabna za lovljenje denarja Laughing :
OM MANY PADNI TU
Razz Razz Razz Razz Razz Razz

LOL

aakhut LOL
Smile

Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jan 2005 14:24 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Projekt Lovljene sanj

Bom mal več napisal (tudi o mantrah), da mi bo sxe dala mir že enkrat... Smile

SPOMINJANJE
To počnem več al manj vsako jutro, tko da je teh primerov malo morje na nazaj. Ne pišem namreč dnevnika (več),
razen tistih lucidnih sanj, ki so zlo dobre, budne in pa nekaterih navadnih sanj, ki imajo kak bolj osebni pomen.
Drgač pa se zanašam na mantre.

UPORABA MANTER
Mantre, ki jih uporabljam za priklic sanjskih izkušenj nazaj v zavest so
- RAOM GAOM
Ta mantra je prav posebej namenjena dvigu sanjskih spominov iz podzavesti. Izgovarja se "rrrrrrraaaaaooooommmm gaaaooommm", skupaj v enem izdihu, naglas, potiho ali v mislih.
- Maha Mantra
Ta mantra nima nobene veze z sanjsami, podzavestjo, je pa izredno močna, tko da ponavadi spomini (in vse ostalo) kar
priplava na dan, brez kšne posebne komplikacije. Ta mantra dviga raven zavesti. (po mojih izkušnjah).
- Om namah Shivaya
Isto kot Maha mantra, le da je še posebej usmerjena na področje jasnega zaznavanja, razumevanja in vedenja (apostrof na ta prvi e, pls).

Mantre delujejo direkt na mental, na um, in ne na fizis al pa astral. Zato se seveda lahko zko učinkovito uporabljajo
za delo na spominih.
Mojstri pravijo da so mantre (kot sta Maha mantra in Om namah Shivaya) kot zelo strupen strup. Ne glede na to,
al človek verjame v strup in ne glede na to al hoče al ne, ga bo strup pokončal.
Z mantrami je isto. Tudi če ne verjamete vanje, vam bodo pomagale, sčasoma.

Važno je le (recimo, no), da jih izgovarjate pravilno.
yuhuhu

Mantre uporabljam tako, da v pozornost prikličem eno situacijo iz sanj, za katero vem, da se jo ne spomnim
v celoti. To je ponavadi le splošen filing, povezan z neko osebo al pa splošen vtis o neki situaciji.

Potem se umirim in počasi, vedno potiho, v mislih, pričnem ponavljati raom gaom. Osredotočim se na tisti edini
spomin, ki ga imam na voljo in se odprem na to, da mi v zavest pride kar koli.
In mantra potem naredi svoje. V zavesti se prično pojavljati slike, občutki, poteze obrazov, besede, osebe itd...
skratka vse, kar se je v sanjah dogajalo, v celoti.

Ključ do vsega tega je seveda sproščenost in odprtost. Odprtost v tem kontekstu pomeni da nič ne forsiramo in se
ničemur ne upiramo...

to je na kratko to.

današnja dva primera:

Prijateljica

Zadeva je kr osebna, ne bi rad izpostavljal te osebe, tko da mi ne bi blo ok, da bi prow vse tle povedal, bom pa bolj splošne reči.

začetni filing je bil torej le splošen spomin nanjo, neki v zvezi z njo sem sanjal, ni mi blo jasno, kaj.

Pričnem mantrati torej in počasi se začne stvar klistarizirati.
Najprej sm le delno vedel, za kaj se je šlo, zdej pa sm točno vidu, da je bla v sanjah točno ta frendica, vidu sm njen nasmeh, njene oči,
hodila je tam proti eni trgovini in spomnu sm se tudi, da sem ob vsem tem razmišljal, taka punca pa take probleme ima sama s sabo.
Spomnu sm se toka misli (poznam to osebo kr osebno, tle bi stvari zadržal zase), vsega, kar se je takrat v sanjah dogajal v tej situaciji.

Hotel California

Tle sm pa jst glavni igralc, ne vem na začetku kaj se je dogajalo, le tak meglen spomin imam, da sm bil v eni bajti, kjer
se je nekli zanimivga dogajalu...

Isto kot pri prvem pprimeru sm vzel ta meglen spomin pod drobnogled pozornosti in pričel mantrati.
Kmalu se je začela stvar jasniti: spomnu sm se, da se je vse skupi dogajalo v hotelu z imenom Claifornia
(zgleda da je poslušanje komata od Eagles-ov pred spanjem, na to vplival), tam smo z enimi frendi in jst
sm ves vesel in razigran, ker smo v Californiji.
Spomnim se zavedanja toka misli, zavedal sem se, da sm jaz tam v sanjah, nisem se pa zavedal, da so vse to le sanje (manjkala je
tista mala pikica na i, ki ji mi rečemo budnost v sanjah... lol).

Spomnil sem se občutkov, se pravi tisti megleni vtis je postal kar konkreten in vsi občutki posebi so sedaj izoblikovali eno
tako bolj celovito sceno.

Avdio vzorce mantre RAOM GAOM lahko snamete
na našem LIFE Forumu, link:
http://www.life-forum.net/viewtopic.php?p=2965

1. Tehniko 'ribarjenja za sanjami' poizkusiti vsaj trikrat v toku trajanja projekta (približno mesec dni).

še dvakrat, alora

2. Opisati vsaj dvoje izkušenj s to tehniko. Kakšne slike so se ti prikazale, kakšne občutke ti je to vzbudilo, itd. Se ti je posrečilo spomniti se kakšnih izgubljenih delov sanj? Če ja, nam povej o tem.

Read above.

3. Si že uporabil kakšne tehnike za spominjanje pozabljenih sanj? Katere so bile najbolj učinkovite?

1-uporaba manter, 2-reiki, 3-spominjanje čez dan na podlagi asociacij (v tem vrstnem redu)

4. Misliš, da si boš s tehniko 'lovljenja izgubljenih sanj' lahko pomagal tudi v prihodnosti?

Si pomagam, sm si pomagal in so bom, ja.

Nazadnje urejal/a Red Tor 18. Jan 2005 23:02; skupaj popravljeno 1 krat
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloObišči avtorjevo spletno stranAIM - AOL Instant - naslovYahoo Messenger - naslovMSN Messenger - naslovICQ številka
aakhut
Sanjalec
Sanjalec

Pridružen/-a: Pon, 10. Jan 2005 20:38
Kraj: K4

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jan 2005 14:43 Odgovori s citatomNazaj na vrh

no...pri meni tole ni ravno "zjutraj"...sem namrech pri "jutranji" kavi Razz ..kaj chmo...taka sluzhba...delo ponochi spanje chez dan...samo je pa kulsko....aha nakladam....lovljenje sanj....ja...prej ko sem she lezhal v postelji, ko se mi nekako she ni ravno ljubilo zapustiti gnezdeca, sem se spomnil projekta...zaprem svoje ochke, malce pobrskam, potopim mrezhico za lovljenje giric, in...HOP!...pa je tu...
kdo drug kot sonchna seveda Wink s preslico v roki, stoji poleg mene, (nou detajl tegale pa je v tem, da mi preslico ponuja, chesh, na, vzemi...) in nato moj znameniti stavek (v nekakshni pol budnosti: Oooo, chaj si kupila!)
je pa zanimivo, da je bil fizichni obchutek pri tem lovljenju popolnoma enak kot kadar me "malo odnese"

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloMSN Messenger - naslov
Petra
Sanjalka
Sanjalka

Pridružen/-a: Sob, 20. Sep 2003 16:39

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jan 2005 15:07 Odgovori s citatomNazaj na vrh

raom gaom deluje!!! sicer sem mantro skombinirala z om namah shivaya...

ker danes sem se kar precej zbujala preden sem končno vstala, in jasno čist pozabla na sanje... ko sem se hotla spomnit česa, mi ni in ni ratalo videt niti ene slike... no, nakar se spomnem na ribolov, pa mi nekak ni šlo, in se spomnim manter.... ej, in sem res pol se spomnila enega prizora.... ko sm kao praznovala rojstni dan in sem dobila neko darilo (kaj ne bom rekla, k je osebno Wink )...

sicer ni ne vem kaj, samo glede na to, da sem imela čisti black out ob prebujanju, je kar vzpodbudno....
Citiram:
Mantre uporabljam tako, da v pozornost prikličem eno situacijo iz sanj, za katero vem, da se jo ne spomnim
v celoti. To je ponavadi le splošen filing, povezan z neko osebo al pa splošen vtis o neki situaciji.
se pravi to naj bo moj naslednji cilj Cool
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jan 2005 15:48 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Kali je napisal/a:

sicer ni ne vem kaj, samo glede na to, da sem imela čisti black out ob prebujanju, je kar vzpodbudno....

se pravi to naj bo moj naslednji cilj Cool

To Kali, way to go!!

Ja, dejansko mantra raom gaom deluje.
Le odpret se je treba in gre... Smile

vso srečo pri naslednjemu cilju ej!!
Smile

Smile

Petra
Sanjalka
Sanjalka

Pridružen/-a: Sob, 20. Sep 2003 16:39

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jan 2005 16:02 Odgovori s citatomNazaj na vrh

hvala

drgač naj pa sam še to povem, da sem pred meseci v sanjah pela maha mantro; ob neki nevarsnosti sem začela pet, vsi skupaj smo to peli potem in je bilo vse OK Wink

tko, da hare hare Bravo
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jan 2005 16:26 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Kali je napisal/a:

tko, da hare hare Bravo

LOL Kali Smile

Ja, jst mam pa podobno izkušnjo z Om namah Shivaya.

Sm sanju, da me en zlobnež lovi, da me hoče neki prebutat al ka, neki slabega naredit v glavnem in tip me je ujel,
jst sm pa spontano začel ponavljati Om namah Shivaya in scena se je kmalu spremenila in nazadnje se je uni zlobnež spremenil eno drugo
osebo, katere se vč nisem niti mal bal...

yep, hare hare Smile

Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jan 2005 17:11 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Lepo je videti toliko ribičev na delu lol, še bolj pa vse te ulovljene ribe! Mr. Green

Menda sem tudi jaz enkrat pel Maha Mantro v sanjah, drugače pa imam v planu tudi to poskusiti, v kakšnih hudih LS. Wink

Lucidna poznavalka<br>Public relations
Lucidna poznavalka
Public relations

Pridružen/-a: Sre, 17. Sep 2003 12:48
Kraj: primorska

PrispevekObjavljeno: Čet 13. Jan 2005 18:34 Odgovori s citatomNazaj na vrh

hvala red skywalker! Very Happy

Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec