Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Projekt 13: Lov na pozabljene sanje Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 30. Sep 2003 12:38
Kraj: From all over

PrispevekObjavljeno: Sob 15. Jan 2005 0:13 Odgovori s citatomNazaj na vrh

xfeverx je napisal/a:
na usta al pa nč.

LOL

al za prow al pa nč.. haha

Hmm.

let me think... cute girl, single, tall, lovely eyes... DONE DEAL!!

danes v sanjah (če pa ne rata, pa v RL). Smile

Smile

xfeverx
Lucidna poznavalka<br>Public relations
Lucidna poznavalka
Public relations

Pridružen/-a: Sre, 17. Sep 2003 12:48
Kraj: primorska

PrispevekObjavljeno: Sob 15. Jan 2005 13:47 Odgovori s citatomNazaj na vrh

hahaha... Laughing Wink

Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Sob 15. Jan 2005 13:53 Odgovori s citatomNazaj na vrh

xfeverx je napisal/a:
hahaha... Laughing Wink

ni ratal v sanjah Crying or Very sad Crying or Very sad

alora naju toka v RL...

Smile

aja, ti, uni tip se še ni javu, veš...menda je v Peruju al kje že...
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

xfeverx
Lucidna poznavalka<br>Public relations
Lucidna poznavalka
Public relations

Pridružen/-a: Sre, 17. Sep 2003 12:48
Kraj: primorska

PrispevekObjavljeno: Sob 15. Jan 2005 14:05 Odgovori s citatomNazaj na vrh

glede tipa-se nikamor ne mudi. Very Happy

bomo še mal provali sanjat dej... Wink

Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Sob 15. Jan 2005 14:08 Odgovori s citatomNazaj na vrh

xfeverx je napisal/a:
glede tipa-se nikamor ne mudi. Very Happy

bomo še mal provali sanjat dej... Wink

pa ja, itaq ej.

yuhuhhu!

Son?na
Kandidatinja
Kandidatinja

Pridružen/-a: Tor, 11. Jan 2005 2:02

PrispevekObjavljeno: Tor 18. Jan 2005 19:55 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Strawin je napisal/a:
Za uspešno izvedbo tega projekta moraš:
    1. Tehniko 'ribarjenja za sanjami' poizkusiti vsaj trikrat v toku trajanja projekta (približno mesec dni).

2. Opisati vsaj dvoje izkušenj s to tehniko. Kakšne slike so se ti prikazale, kakšne občutke ti je to vzbudilo, itd. Se ti je posrečilo spomniti se kakšnih izgubljenih delov sanj? Če ja, nam povej o tem.

3. Si že uporabil kakšne tehnike za spominjanje pozabljenih sanj? Katere so bile najbolj učinkovite?

4. Misliš, da si boš s tehniko 'lovljenja izgubljenih sanj' lahko pomagal tudi v prihodnosti?

Sem vmes uspešno "ribarila, pa nisem nič pisala, samo v svoj dnevnik sanj, ki mi leži na nočni polici... Wink

Sem pa pogruntala, da moram še malo bolj sistematično odgovorit na tale zgornja vprašanja, tako da... evo;
(1) Aham.
(2) Tole bo zdaj že več izkušenj s to tehniko kot samo dve. Wink
(3) Nimam neke posebne tehnike za ribarjenje, že skoz uporabljam tole nekak tko... ob prebujanju si vzamem še nekaj časa za spominjanje sanj. Če se jih zelo nejasno spomnim, potem si prikličem v spomin tiste najbolj razvidne stvari, ki sem si jih zapomnila, in jih pustim, da se mi prosto gibljejo v mislih. Ne omejujem, pač pa samo gledam, če se bo kaj pojavilo. Ponavadi je to uspešno in se spomnim še več detajlov, celo morda povežem več takih "pomembnih točk" med seboj v ene same sanje. Ko vstanem, si sanje zapišem, najprej ključne besede, potem grem na opisovanje sanj kot celote. Med samim pisanjem se ponavadi spomnim še kakšno podrobnost, predvsem mi je zabavno ubesedovanje filingov.
(4) Ja, si bom pomagala s tem še vnaprej, saj sem zadevo uspešno uporabljala že do sedaj, še preden se je projekt sploh pričel.

No, evo... Drugo ribarjenje v času projekta;
naslov sanj: PRAZNOVANJE in BAKICA

Datum:14.01.2005
čas: ponoči enkrat

Ko sem se zbudila, sem se le medlo spominjala tega, da smo s širšo družino hodili po neki na pol posušeni travi, v hrib. Spominjam se tudi neke babice, vendar ločeno od prvega vtiska, se odločim najprej spomniti prvih sanj. Sliko pustim odmevati v glavi in čakam... Nakar zagledam...
Velika hiša v hribih, na pol izdelana, na pol ne (nekako tako kot na pol v procesu gradnje)... Večja kolona ljudi se vije proti tej hiši, vsak nekaj nosi (podobno kot šerpe)... To so moje tete, strici, bratranci, sestrične, tudi naša družina je vmes. Ful smo dobre volje, klepetamo, se zajebavamo, hodimo v hrib po napol posušeni travi in čisto mali potki (barva je nekako rumenkasto zelena, v višku poletja), odpravljamo se na proslavljanje nečesa v tisto hišo. Nosimo hrano, pijačo, odeje, etc... vsak po svojih zmožnostih. To hojo v hrib in sploh klepetanje in dober filing sanjam kar nekaj časa, kot da bi spremljala kakšno polurno situacijo naše male odprave. Wink
Ker se po nekaj časa ne spomnim nič več od tega dela sanj, se odločim skoncentrirat na drugi vtisk, ki sem se ga spomnila iz sanjanja ponoči, to je babica. Spet se potopim vase.
Zagledam ful simpatično babico, vendar pojma nimam, kam jo umestit v sanjah. Njeno podobo imam živo pred očmi, kar naenkrat se okrog nje nariše ogromen kompleks, kot poslovna stavba, ful lepo urejena, vsa v steklu (temnomodro, lep odblesk sonca v njej - gledam jo od odzunaj). Stavba ima znotraj v spodnjem nadstropju sama stranišča, ful lepo urejene sanitarije, ko se pride skozi vhod noter, vidiš, da so nadstropja speljana okrog glavnega praznega srednjega dela, skozi steklo zgoraj proseva lepa svetloba.Spet se skoncentriram na babico iz svojih sanj, in se spomnim, da sem v stavbo prišla od oddaljene druge stavbe (približno 500m zračne linije), zanimivo je to, da je v teh sanjah ista trava po tleh kot v prejšnjih. Ko pridem do stavbe, grem noter, v toaleto, kar naenkrat me prešine, da v rokah nosim plastično glavo, ki naj bi predstavljala babico. S to glavo pod pazduho grem proti totaletam, da grem lulat, ko pridem noter, not vidim dve babici, tista, ki sem se je spominjala, pride do mene, vsa navdušena, me pozdravi "Si prišla, ane?" Very Happy Very Happy Meni od presenečenja pade plastična glava po tleh, babica to vidi, jo pobere, in vzklikne: "Joj, kolk mi je podobna!" In se ful lepo nasmeje, glavo pogladi po laseh in mi jo da nazaj. Obe opazujeva, kako sta si v bistvu podobni, predvsem čez oči. Zanimivo je to, da sta obe naličeni, rdeča šminka, senčilo za lica, učke v modri barvi, ampak ful cute in okusno, nič pretirano.
Poskusila sem povezat še ti dve sanji skupaj, vendar mi ni uspelo, edini link med njimi je bila trava, ki je bila v obojih sanjah enaka.

Evo, to je to. Wink
Sanje se mi ne zdijo baš pomenske, sanje kot navadne sanje pač. Smile

Sončna

Nazadnje urejal/a Son?na Čet 20. Jan 2005 21:59; skupaj popravljeno 1 krat
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloMSN Messenger - naslov
Son?na
Kandidatinja
Kandidatinja

Pridružen/-a: Tor, 11. Jan 2005 2:02

PrispevekObjavljeno: Tor 18. Jan 2005 20:24 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Tretje ribarjenje v času projekta;
naslov sanj: TRMASTA MAMA

datum: 16.01.-17.01.2005
čas: kakšne pol ure pred vstajanjem

Ko se zbudim, se spomnim samo
slike moje mame - do kolen v vodi, voda počasi teče okrog nje in narašča, bejba pa stoji z rokami uprtimi v boke, malo divje kao zdolgočaseno gleda in čaka. Pustim, da se mi slika usede v glavi... Aha.Zagledam situacijo prej; voda prične vdirat (ful počasi, tako kot tsunami, samo da še počasnejše in nežnejše) v bivalne prostore, prebivajoči tam noter (jaz, bratranec J, teta T in moja mama) se spravimo k vratom in gledamo, kaj bi se dalo naredit glede tega. Vidimo, da je voda vsepovsod po ulicah, da ljudje hodijo iz hiš. Odločim se, da je treba poiskat nekakšen čoln, s katerim se bomo lahko odpeljali na višje ležeče položaje. Hodim po ulici, čekiram, čolni so kar zabetonirani napol v tla, vode je že malo več, tam do gležnjev, nekateri čolni so preluknjani, se jih ne da uporabit. Končno najdem neko napol napihnjeno blazino-mali čoln, ki se ga ne da še bolj napihnit, ampak je dovolj dober, da se lahko 3 osebe z njim rešijo. Pošljem gor mamo, teto in bratranca, pa moja mama noče in reče, da bo ona počakala tule, da jo pridemo nazaj iskat v drugi rundi, da naj se najprej mi rešimo. Ajde, ne da se je prepričat (točno tako kot ponavadi, zato pač zamahnem z roko in ji rečem - te pridemo iskat al pa kdo drug), se spokamo gor na blazino in se odpeljemo. Ko pridemo do kopnega skozi poplavljene ulice, kar naenkrat zagledam v svoji glavi mamo... kako so reševalci prišli do nje in ona trmasto trdi, da jo bomo prišli mi iskat in nanj si oni z njo ne delajo problemov, naj kar grejo nazaj. Modeli se jo ful trudijo prepričat, jo vlečejo v čoln k sebi, ona pa - da ne. Adijo pamet!!! To situacijo poznam že od doma, milijonkrat doživeta, ko trmasto vztraja na svojem, da se bo žrtvovala za druge, se spokam nazaj na blazino, in jo grem sama iskat. Pa itak vem, da mi ne bo uspelo, ampak mi ni čisto nič bad zaradi tega.
Sanj sem se takoj spomnila v celem kosu, in še to ful podrobno... Še najbolj sem si zapomnila tule moje gledanje mame skozi sebe, kot da bi jo videla na televiziji, čisto jasen prenos tega, kar se dogaja na nekem drugem mestu takrat, ko sem jaz čisto drugje pozicionirana. Gledanje na daljavo? Wink

Sončna

Nazadnje urejal/a Son?na Čet 20. Jan 2005 22:00; skupaj popravljeno 1 krat
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloMSN Messenger - naslov
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor 18. Jan 2005 21:34 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Sončna: zanimive izkušnje! Definitivno si za zgled nam vsem. Wink

Projekt sedaj traja že malo več kot teden dni, okoli sredine (14 dni) bomo naredili en povzetek, medtem pa ste vsi vabljeni, da odgovorite na tista 4 vprašana, kot je to storila Sončna.

Sanjalec
Sanjalec

Pridružen/-a: Pon, 10. Jan 2005 20:38
Kraj: K4

PrispevekObjavljeno: Tor 18. Jan 2005 21:39 Odgovori s citatomNazaj na vrh

ok

1. zakwa sam 3x.....jst tole skor usak dan...hehe....namest tripa (priporocham Wink )
2. sej prouzaprou....kadar kol se spomnish kaj de si sanjal, je to itaq po tehniki
3. najboljsh za tole je itaq meditacija...
4. prihodnost v prostoru in situaciji kjer chasa ni????.....hehe

Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Sre 19. Jan 2005 11:57 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Strawin je napisal/a:

Za uspešno izvedbo tega projekta moraš:
    1. Tehniko 'ribarjenja za sanjami' poizkusiti vsaj trikrat v toku trajanja projekta (približno mesec dni).

2. Opisati vsaj dvoje izkušenj s to tehniko. Kakšne slike so se ti prikazale, kakšne občutke ti je to vzbudilo, itd. Se ti je posrečilo spomniti se kakšnih izgubljenih delov sanj? Če ja, nam povej o tem.

3. Si že uporabil kakšne tehnike za spominjanje pozabljenih sanj? Katere so bile najbolj učinkovite?

4. Misliš, da si boš s tehniko 'lovljenja izgubljenih sanj' lahko pomagal tudi v prihodnosti?

1. še enkrat, alora.
2. read my post above (variacija tehnike).
3. yes, mantre, reiki in asociacije (v tem vrstnem redu)
4. ja, si, sm si in si bom še naprej.

Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Sre 19. Jan 2005 19:37 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Citiram:

Zaenkrat sem tehniko *resnično* poizkusil samo enkrat tekom projekta, vsekakor si moram vzeti več časa za to.. Zna pa to biti tudi zaradi tega, ker navadnim sanjam ne posvečam toliko pozornosti kot lucidnim, teh pa se ponavadi zadovoljivo spominjam oz. pri njih kakšne potrebe po dodatnem spomnjevanju lol nimam.

Citiram:

Eno prigodo sem napisal, kot rečeno, kakršnekoli uspeh bom s to tehniko imel, ga bom delil z vami.

Citiram:

Nekoč sem uporabljal nekaj podobnega temu, torej da sem se osredotočil na del sanj, ki sem se ga spomnil in čakal, da "pride še kaj". Wink So pa zanimivi tudi spontani prebliski čez dan, ko npr. zagledam kakšen predmet ali se znajdem v kakšni situaciji, ki je bila podobna sanjski. Takrat pozabljene sanje ponavadi skoraj v celoti priletijo v um.

Citiram:

Vsekakor si bom pomagal, če bo treba najti izgubljene dele kakšnih zanimivih sanj. Nameravam pa tudi, da bom tehniko uporabljal bolj pogostoma.

Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Čet 20. Jan 2005 13:37 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Strawin je napisal/a:
Citiram:

Zaenkrat sem tehniko *resnično* poizkusil samo enkrat tekom projekta, vsekakor si moram vzeti več časa za to.. Zna pa to biti tudi zaradi tega, ker navadnim sanjam ne posvečam toliko pozornosti kot lucidnim, teh pa se ponavadi zadovoljivo spominjam oz. pri njih kakšne potrebe po dodatnem spomnjevanju lol nimam.

Yep, I agree.

No, vseeno pa sm danes spet malo poribaril za "izgubljenimi sanjami".

Ko sm se zbudil, sm imel en tak meglen filing, da sm sanjal fotra. Ne vem, mantra tokrat ni in ni pomagala, tko da sm "obupal".

Potem sm se pa sprostil, pozabu na željo po spominjanju teh sanj in ... čez neki cajta sm enostavno
dobu asociacijo na moj rodni krraj, na glavno ulico in na to, da sm tam srečal fotra.
Scena je bila kristalno jasna, sončen dan, imel je oblečeno eno tako dolgo rjavo bundo in zraven je imel psa.

Šel sem mimo njega, ga pogledal,pozdravil, on pa je le naprej gledal in me ni prepoznal...
Potem sm šel tam čez cesto in zeblo me je, zimski dan je hladen pr meni doma...

Spomnu sm se torej vseh podrobnosti iz te sanjske scene, tokrat preko asociacije.

Lekcija zame:
ne sili se, ne forsirej, bodi odprt in sanje bodo prplavale na dan... z ali brez mantre...

yiiha...

Smile

Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

PrispevekObjavljeno: Pet 21. Jan 2005 14:01 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Hey

danes sm spet "ribraru" in ujel lepo epizodo čist pozabljenih sanj.

Danes sm si pomagal z mantro, enostavno se je spomin dvignu iz podzavesti in vse sem ponovno izkusu...

Šlo je za enga frenda in Bosne, ki je pred leti živel tle v slo in se je nazadnje odselil nazaj domov...

Se mi ne da vsega pisat tle, sorry, vsekakor pa se nč od tega nism spomnu, dokler nism začel mantrat...

yuhuhu

Smile

Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Ned 23. Jan 2005 12:29 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Danes zjutraj mi je ribarjenje na pol uspelo. Spominjal sem se več podrobnosti enih sanj, ki pa so se mi zdele simbolno dokaj zanimive, tako da sem hotel ugotoviti kaj se še skriva za njimi.

Osredotočil sem se na sceno iz teh sanj, ki sem se jo spominjal in jo svaljkal lol v mislih. Ko sem si jo tako večkrat ponovil sta se mi prikazali še dve obrobni sceni, ki pa sta razjasnili bolj malo, saj se mi drugega na žalost ni uspelo spomniti, kljub daljšemu poizkušanju. Misli so mi čez čas začele vandrati naokoli, tako da sem potem zadevo prekinil.

Nič ne de, better luck next time. Wink

Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Pon 24. Jan 2005 16:01 Odgovori s citatomNazaj na vrh

V toku projekta se mi je zgodilo(še isti dan), da ko sem zagledal svoj bicikel sem dobil asociacijo na pozabljene sanje. Arrow V trenutku sem se spomnil gume na biciklu, ki je bila na nekih predelih odluščena. Potem sem se spomnil, da sem se nekje po kamenju vozil z njim in da ko sem prišel na asvalt(na njem imam bolj gome za po cesti) sem opazil čisto odluščeno gumo in sem študiral, kako lahko toliko razpade guma na biciklu, če se ne voziš po cesti. Bilo mi je prav malo žal, da sem se vozil tam po tistem kamenju.

Sicer take stvari se mi pogosto dogajajo, da se spomnim kakšne sanje šele kasneje (z asociacijami), a to je ponavadi le takrat, ko se zjutraj ne uspem spomniti niti enih sanj.

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu