Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Projekt 13: Lov na pozabljene sanje Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
Petra
Sanjalka
Sanjalka

Pridružen/-a: Sob, 20. Sep 2003 16:39

PrispevekObjavljeno: Pon 24. Jan 2005 16:28 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Kir je napisal/a:
V toku projekta se mi je zgodilo(še isti dan), da ko sem zagledal svoj bicikel sem dobil asociacijo na pozabljene sanje. Arrow V trenutku sem se spomnil gume na biciklu, ki je bila na nekih predelih odluščena. Potem sem se spomnil, da sem se nekje po kamenju vozil z njim in da ko sem prišel na asvalt(na njem imam bolj gome za po cesti) sem opazil čisto odluščeno gumo in sem študiral, kako lahko toliko razpade guma na biciklu, če se ne voziš po cesti. Bilo mi je prav malo žal, da sem se vozil tam po tistem kamenju.

Sicer take stvari se mi pogosto dogajajo, da se spomnim kakšne sanje šele kasneje (z asociacijami), a to je ponavadi le takrat, ko se zjutraj ne uspem spomniti niti enih sanj.

jsts e tud kar nekak prek asociacij spomnim, recimo med pogovorom s frendico.... pa niso te asociacije niti najmanj logične lol
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pon 31. Jan 2005 12:35 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Bliža se konec projekta. Trajal bo do konca tega 13-meseca, torej še teden dni do vključno 6. feb.

Če naredimo en kratek povzetek tistih, ki so sodelovali:
(Mimogrede, če sem se kje pomotil me prosim opozorite!)

Pogoje (tiste 4 točke) sta izpolnila:
- Red Skywalker
- Sončna

Aakhut mora opisati še eno izkušnjo s to tehniko,
Strawin pa mora tehniko še 1x poizkusiti.

Lilith, Kir in kleo morajo odgovoriti na vprašanja in napisati še eno izkušnjo, ter še večkrat poizkusiti (Lilith in kleo 1x, Kir 2x).

xfeverx pa ima za postoriti še vse.

Sem še koga pozabil?

P.S. Kot rečeno je možno, da sem se kje pomotil zato me opozorite (lahko tule ali pa po ZS). Podatke pa sem jasno jemal iz tega topica tu, tako da, če ste kakšne izkušnje napisali izključno v vaše dnevnike sanj jih prilepite še semle!

Edit: pozabil sem Kali, ki mora še odgovoriti na vprašanja, tehniko poizkusiti še 2x in napisati še 1 izkušnjo.

Very Happy

Sanjalka
Sanjalka

PrispevekObjavljeno: Pon 31. Jan 2005 13:49 Odgovori s citatomNazaj na vrh

lol

ma se kar izpisujem iz projekta; prelena; sem tok happy, ker tok velik sanjam, da se mi sploh ne da loviti sanj... lol ker se kar sama jih spomnim, sredi dneva, tud takrat ko jih kao pozabim, lol

tako da VELIKO SREČE ostalim udeležencem!

in lakech! Wink
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Pon 31. Jan 2005 14:18 Odgovori s citatomNazaj na vrh

1. in 2. Bom poskusil, sem že nekaj poizkušal...

3. Tehnike: Največkrat se spomnim takoj po bujenju. Če se ne, se spomnim preko asociacij, naprimer, ko vidim nek predmet v povezavi s sanjami...
Z mantrami se nisem preveč martral, kadar sem se pa brez uspeha, mogoče zato, ker sem jih delal že pozno, več ur po prebujanju. Najlažje se je sprostit in počakat, da se ti prikažejo, če nekaj zraven govoriš(mantre) se mi zdi, da me to samo moti.

Najvažnejša je pa prva asociacija, ki se ti prikaže, če takrat misliš na kaj drugega, potem "zamudiš vlak" in gre vse mimo tebe. Recimo enkrat se mi je nekaj zasvitalo, da sem nekaj sanjal, pa me je ravno takrat zmotila neka oseba, ki je čakala, da jo nekam odpeljem z avtom. Tako se kasneje nisem uspel več spomniti, niti na tisto asociacijo.

4. Ta tehnika se mi zdi nenaravna (to, da se moram uleči in loviti-kot, da bi bil prisiljen v to), raje lovim po domače(da pride vse samo od sebe), kot sem že navajen, tako, da malo poležim v postelji in če se nič več ne spomnim vstanem in z malo sreče se preko asociacij spomnim še kakih drugih sanj.
Verjetno sem tako že bolj navajen, da lovim sanje tako, da se tega sploh ne zavedam, da to sploh počnem. Very Happy

Imam pa še vprašanje za Skywalkerja in ostale, ki ste lovili sanje s pomočjo manter. Zanima me, če je komu uspelo kaj uloviti, šele zvečer ali pa že ko je preteklo več dni od sanj ?
Ali ste to delali že takoj po bujenju ?

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
xfeverx
Lucidna poznavalka<br>Public relations
Lucidna poznavalka
Public relations

Pridružen/-a: Sre, 17. Sep 2003 12:48
Kraj: primorska

PrispevekObjavljeno: Pon 31. Jan 2005 19:45 Odgovori s citatomNazaj na vrh

eko da pohitim.

Teh sanj sem se spomnila, takoj ko sem se zbudila, a potem sem si rekla, da jih ne bom posnela/zapisala, a jih bom pozneje poskusila poribarit. itak sem jih potem pozabila, ampak prej sem se umirila in osredotočila in... vuala!

BITJE POD ZEMLJO

Hodimo mimo hiše od sosede-pred garažo ima tipo travnik. Pod zemljo pa se skriva neko bitje, ki zgleda nevarno. Opozarjam ljudi, ki hodijo mimo, naj pazijo. Nekje se zemlja, ki je že skoraj blato, udira. Tam je še posebej nevarno. Opozorim mamo, nato še očeta, ker sta tam. Oče nevemzakaj stopi s ceste na to »nevarno« območje. Bojim se zanj in ga kličem nazaj. Res nato stopi na varno.
Sedaj so tla odprta in lahko vidimo bitje. Sprva je podobno morskemu psu. Stečem domov po kamero. Začnem ga snemat. Spreminja obliko. Sedaj je podoben tigru in renči. Me je strah. Nato stopi ven in postaja vedno bolj podoben človeku, le da je večji, debelejši. Začneva se pogovarjat in pove, da surfa.

Včeraj:
vem, da sem sanjala nekaj v zvezi z nekim azijcem. Zvečer sem pošiljala reiki vročemu strawinu in po nekaj minutah reikija, sem se spomnila delček izgubljenih sanj. Azijec mi je povedal moje ime (ne dobesedno prevedenega, ampak mi je pač dal ime) po kitajsko. Gledam morje, valove. Odvrnem mu, da bi lahko moje ime pomenilo tudi kaj drugega, saj imajo kitajci različne naglase in mu začnem dajat primere.

na žalost mi ni uspelo priti do tega imena, čeprav si to ful želim, ker so se mi zdele ful zanimive-kitajec mi da ime.... *zasanjani smeško*

odgovori na vprašanja:
ribarila sem že z reikijem (spustiš si ga in se osredotočiš na sanje) in seveda ima dobre učinke. tudi mantro raom gaom sem že furala-mantram in se osredotočim na sanje.
lahko da imam vabo oz. trnk (da se uživim v projekt) ali pa nič. mantra in reiki sta vedno dobra!

menim, da je ribarjenje, še posebno, ko se začneš ukvarjat s sanjami, zelo priporočljivo oz. skoraj neizogibno. spominjanje sanj, da si jih lahko zapišeš v svoj sanjski dnevnik vključuje ribarjenje.

bom še kej napisala.

Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 30. Sep 2003 12:38
Kraj: From all over

PrispevekObjavljeno: Tor 01. Feb 2005 0:21 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Strawin je napisal/a:

Strawin pa mora tehniko še 1x poizkusiti.

ej strad, ti jst posodim en primer, dej, Jst mam ful tega tle...

nimamo vsi dnarja za diktafone, in pol se na ribarjenje zanašamo...
LOL

lol

Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Tor 01. Feb 2005 11:53 Odgovori s citatomNazaj na vrh

red skywalker je napisal/a:
ej strad, ti jst posodim en primer, dej, Jst mam ful tega tle...

nimamo vsi dnarja za diktafone, in pol se na ribarjenje zanašamo...

Ehehe, lol

Zvečer mi je uspelo pogruntati od kje izvira "Death Adder", besedna zveza, ki me je že tolikokrat prej begala, ko sem se spomnil nanjo. Enostavno nisem mogel ugotoviti od kje izvira, čeprav je v meni vzbudila en stari občutek.. <- ravno zato me je zadeva tako matrala.. Wink

Zvečer je bila ena policijsko/vojaška serija v kateri je bil en "Black Adder", tako sem se spet spomnil, da sem o teh besedah že nekajkrat razmišljal ma nisem in nisem mogel pogruntati od kje izhajajo. Ko sem si v mislih to izgovoril se mi je porodil en tak znan občutek, ampak ni šlo dlje od tega.. Ko sem legel spat sem rekel, da bom poizkušal malo ribariti..

Prve asociacije so bile povezane z nekimi igrami, ena starejša, kjer si upravljal enega viteza in klal beštije lol in ena še starejša, v tekstovnem načinu. Ampak vseeno sem imel občutek, da sta obe ti dve možnosti prej strel v prazno kot ne. Vseeno sem se na splošno osredotočil na igre, da vidim, če bo padla še kakšna asociacija. Tako sem vztrajal kar nekaj časa.. Nekaj stvari se mi je vrtelo pred očmi, ko se mi končno prikaže tista prva omenjena igra, s tem, da je glavni lik žmigal, kot takrat ko izgubi življenje in se spet prikaže v akciji. O, čaki, čaki, to mi je pa nekam znano! Osredotočim se izključno na to, vidim del te igre in noge glavnega lika, ki utripajo. Scena se mi nekajkrat ponovi, ko se iznenada prikaže nova scena, ki je v osnovi identična tej, vendar iz druge igre! Jaaaa, Golden Axe! Bingo! Mr. Green Bravo

Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Tor 01. Feb 2005 13:38 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Kako sem danes lovil sanje:
Ko sem srfal po netu, sem se spomnil, da me je nekdo na drugem forumu klical po tem imenu, ki ga imam tukaj. Zdelo se mi je, da sem imel nek čuden računalnik. Malo študiram okoli tega-recimo, da nastavim vabo in že pride ven nova scena; Arrow prijatelju sem hotel presneti nek cede, pa na tistemu večjemu rač. ni bilo snemalnika. Bil je pa menda na notebuku, ampak počasen.
Arrow Spomnil sem se (spet nova scena), da je bila v bližini tudi sestra, kateri sem posodil neko specialno ravnilo. Ona ga je uporabljala za rezanje papirja z olfa nožem. Rekel sem ji, da jaz zmeraj uporabim stara slabša ravnila za rezanje z nožem, ker se lahko zgodi, da poškoduješ ravnilo. Gledal sem ravnilo in, bolj ko sem ga gledal, bolj je bilo poškodovano in krivo.

Arrow Arrow Še en dokaz več, da je ribarjenje dosti bolj učinkovito, ko se ti vaba približa, ne pa toliko od tega da greš ribarit kadar se tebi zljubi.
No, vsaj pri meni je tako bolj učinkovito. Wink

Kir - prijatelj kač in medveda
kraguljcek
Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

Pridružen/-a: Čet, 24. Jul 2003 9:10

PrispevekObjavljeno: Sre 02. Feb 2005 8:46 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Evo, ko je treba je treba in jaz sem se danes spet lotila sanjelova Laughing . Zelo vesela sem, ker sem na ta način "odkrila" zelo zanimive sanje, ki bi jih ddrugače zihe pozabila - pa čeprav bi zato kmalu zamudila na šiht Laughing

No po vrsti - pa ne sanjanja ampak spomnjanja Wink

Bila sem tam, kjer sem živela včasih - spet sem brskala po starih stvareh. Bila je ena posebna sobica in tam okrog vem, da je hodil moj pokojni oče. Videla sem, da je prižgal luč - bila sem vesela, ker v tisti sobici še nisem raziskovala, ker nikoli nisem opazila luči. Bilo je veliko mojih stvari noter - od zveskov dnevnikov, vendar se nobene določene stvari ne spomnim.
Vem, da je zunaj stala moja teta, jaz pa ji nisem odprla. Potem pa je prišla moja mama - bala sem se, kaj bo rekla - takrat sem ugotovila, da imam še enega fanta pri sebi.
Na moje presenečenje - ni rekla nič.

No potem, sva s tistim fantom ležala skupaj na kavču - bila sem ful jezna na njega. Ko prav čutiš, da te ima rad, da bi vse naredil za tebe - a hkrati noče imet nič s tabo Evil or Very Mad

evo sedaj pa sanje, ki sem jih ujela -

Bilo je eno obdoje, kot med drugo svetovno vojno in današnjim časom. Vozila sem se proti dolenjski. V bližini so imeli študenti eno žurko - njihov prostor je bil ograjen in na čisto drugem koncu prizorišča sta dva študenta neuspešno prodajala karte. In tam sem se ustaviila - zbrala se nas je že lepa druščina. takra je mimo pripeljal en avto, se ustavil in ena punca je iztopila - skregala se je s fantom in se pridružila naši druščini - ter prodala vse karte fanotma Very Happy
Potem je naša druščina krenila na pot. Znašli smo se nekje v hribih - jaz sem imela v rokah dojenčka - deklico. Naprej pred nami smo videli skupino moških, ki so nosili neke zabojnike - predvidevala sem, da gre za orožje - tudi mi smo se imeli namen upreti okupatorjem Very Happy Stopila sem do glavnega moškega in smo se nekaj pogovarjali - predvsem punca, ki je prej prodala vse karte je govorila. Prosila sem, če nam lahko dajo puške, granate,... da pa nimamo sedajle denarja - bomo plačali. In res smo vse dobili.
Dojenčka pa sem vzela jaz - vedela sem, da moram na drugi konec gore, ker je tam mleko, da bo dobil hrano - sedaj smo ga hranili za nekim čajem iz prežganega sladkorja Confused:Lahko bi jo pustila pri domačinih, a sem vedela, da je bolje, da se vrne z mano, da bo lahko dobila ustrezno izobrazbo in vse ugodnosti, ki jih nudi mesto.

ok sedaj pa ta zanimivi del Laughing
Naenkrat mi ves scenarij, kako se je vse odvijalo ni bilo všče in sem odločila da grem nazaj in vse ponovim z določenimi spremembami. Najprej sem se znašla v nekih hodnikih pod zemljo, kot da bi bila v kanalizaciji samo veliki. Tam so bili predstavniki študentov, ki so se pripravljali na žurko. Stopila sem do glavnega organizatorja in mu povedala, da jih bodo po žurki napadli - to sem vedela, ker sem to že doživela. V tistem trenutku sem dojela, da se je vsa "zgodovina" s tem spremenila - pa se nisem sekirala.
Zopet sem se znašla na drugi strani prizorišča - vendar sem bila prehitra s svojo druščino in tiste punce, ki je vse karte pordala, še ni bilo - mi pa smo se odločili da gremo naprej.
Znašla sem se na hribu, na mestu kjer so bili v daljavi moški z zabojniki. V glavi sem imela, tudi to sem že doživela in tako nekako naveličano grem do glavnega in ga ne prepričujem preveč, ker se mi ni dalo. Dojenčka imam v rokah. Pride ena ženska, mi ga vzame - glavni moški pa vzame v roke pištolo in me dvakrat ustreli - misli, da sem vohu.
in to se naredi, če zasukaš eno stvar v toku življenja Laughing

kraguljcek
Lucidna vajenka
Lucidna vajenka

Pridružen/-a: Čet, 24. Jul 2003 9:10

PrispevekObjavljeno: Sre 02. Feb 2005 8:54 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Strawin je napisal/a:

Za uspešno izvedbo tega projekta moraš:
    1. Tehniko 'ribarjenja za sanjami' poizkusiti vsaj trikrat v toku trajanja projekta (približno mesec dni).

2. Opisati vsaj dvoje izkušenj s to tehniko. Kakšne slike so se ti prikazale, kakšne občutke ti je to vzbudilo, itd. Se ti je posrečilo spomniti se kakšnih izgubljenih delov sanj? Če ja, nam povej o tem.

3. Si že uporabil kakšne tehnike za spominjanje pozabljenih sanj? Katere so bile najbolj učinkovite?

4. Misliš, da si boš s tehniko 'lovljenja izgubljenih sanj' lahko pomagal tudi v prihodnosti?

1. preizkusila sem jo malo več kot 3x - samo glede na 2 tedensko odsotnost nisem mogla zapisovati svojih sanjskih ujetkov Laughing

2. dve izkušnji sem opisala - najbolj všče mi je ta zadnja - ko sem se spomnila celilh sanj, ki bi jih drugače ziher pozabila

3. Moja tehnika spominjanja je ponavadi taka - da ko se zbudim, da ležim v postelji in se spominjam delcev sanj iz noči - in potem se mi pojavijo slike, ki se spremenijo v zgodbe - nekaj takega kot lovljenje s trnkom - brez trnka Laughing

4. Glede na to, da se mi zdi, da je moja tehnika podobna lovljenju s trnko, bom verjetno ostala pri njej - razen če bom vedela, da se mi je nekje nekaj zanimvega sanjalop, pa se ne bom mogla spomniti - mogoče bo pa takrat pomagal Wink

Petra
Sanjalka
Sanjalka

PrispevekObjavljeno: Sre 02. Feb 2005 16:59 Odgovori s citatomNazaj na vrh

kraguljček

haugh Bravo Kissing
Red
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec