Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Šola lucidnega sanjanja, 1. korak Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sob 14. Jun 2003 15:42 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Projekt > Okrožje > Šola lucidnega sanjanja, 1. korak

Tukaj se boste počasi, korak za korakom naučili sanjati lucidno. Korake bomo jemali počasi, po delih, tako da boste vsi obvladali vse potrebno za prehod na naslednji korak. Very Happy

Prvi korak: spominjanje in zapisovanje sanj

Spominjanje sanj

Prvi pogoj, da se lahko začnemo ubadati z lucidnimi sanjami je ta, da se zjutraj, ko se zbudimo, sploh spominjamo kaj smo preteklo noč sanjali.

Veliko ljudi reče, da sploh ne sanja. To seveda ne drži. Dokazano je, da vsakdo izmed nas sanja. Eni se teh sanj pač enostavno ne spominjajo. Ker so tudi lucidne sanje, na koncu koncev še vedno le sanje, tudi njih, prav tako kot navadne sanje lahko pozabimo. In če sanjamo lucidno in se tega ne spominjamo, nismo dosegli nič. Še več, zelo možno je, da smo v našem nočnem življenju večkrat sanjali lucidno a smo to enostavno pozabili. Pomembno je, da se vsako jutro spominjaš vsaj nekaj sanj!

Zapisovanje sanj

Druga stvar, s katero si bomo pomagali na naši poti do sanj je, da si naše sanje beležimo in zapisujemo.

Sanje, tudi če se jih zjutraj spominjamo, čez dan ponavadi pozabimo, razen če so res take, da pritegnejo našo pozornost in si jih zapomnemo za dalj časa. Da bi si zapomnili čimveč sanj, jih bomo zapisovali v naš dnevnik sanj. S tem bomo več časa preživeli z sanjami v mislih, kar bo še izboljšalo naš spomin na le-te. Medtem ko sanje tako zapisujemo se marsikdaj spomnemo še kakšne dodatne podrobnosti iz teh sanj. Z zapisovanjem sanj tudi vidimo v kakšno smer je naše sanjanje nagnjeno: sanjamo več mor, več živih sanj, več ponavljajočih se sanj, itd. Razvidno bo tudi katere sanjske osebe, predmeti in dejanja se pogosteje ponavljajo. To nam v prihodnosti lahko pomaga doseči lucidnost.

Tvoj dnevnik sanj
  • 1. Izberi si primeren zvezek ali rokovnik, za vsak slučaj imej pri sebi dve pisali (za rezervo).
  • 2. Zadevo imej čim bližje postelji, tako da lahko dosežeš z iztegom roke.
Kako se bomo spominjali in zapisovali
  • 1. Ko se zbudiš, se ne premikaj, ostani negiben/a!
  • 2. Prva misel po bujenju naj bo »Kaj sem sanjal/a?«
  • 3. Sanje začni priklicati od konca proti začetku. Najprej se poskušaj spomniti kateri dogodek se je odvil tik preden si se zbudil/a. Nato počasi »film« odvijaj nazaj. Kateri dogodek je bil pred zadnjim dogodkom, kateri je bil še prej in tako naprej, dokler ne prideš na začetek oz. čim dlje proti začetku.
  • 4. Sanj se ni treba spomniti v celoti. Dovolj je, da se spominjaš vsaj nekatere dele.
  • 5. Prižgi luč, pograbi pisalo in dnevnik ter začni pisati! Very Happy Pisanja NE prestavljaj na poznejše ure, ker na tak način pozabimo veliko večino podrobnosti!
  • 6. Sanje naj bodo opremljene z datumom, uro in mogoče še naslovom sanj.
  • 7. Lahko si poleg sanj zapišeš še tvoja občutja ali misli, ki so jih te sanje sprožile. To lahko sicer storiš pozneje.
Izvajanje in cilji

Ta korak boš izvajal/a toliko časa, dokler se ne boš VSAK dan spominjal/a vsaj ENIH sanj. Po možnosti dveh, optimalno bi bilo še več, s tem, da bodo te sanje lepo ZAPISANE v tvojem dnevniku! To boš izvajal/a VEDNO, NEPRENEHOMA. Sanje si boš od sedaj naprej VEDNO zapisoval/a. DVA tedna takšne vaje bi morala biti dovolj, da se dodobra seznaniš s tem početjem.

Torej po DVEH tednih se moraš VSAK dan spominjati vsaj ENIH sanj ter jih seveda ZAPISATI!

Časovni termin: 30. jun - 15. jul (kozmični mesec, 4. - 19. dan).

P.S. Preden gremo na naslednji korak moramo biti vešči spominjanja in zapisovanja sanj. Zapisovanje sicer ni obvezno je pa ZELO, zelo priporočljivo, še posebej pri začetnikih. Tega NE bodo počele samo največje lenobe. Very Happy

Nazadnje urejal/a Strawin Sre 18. Jun 2003 16:00; skupaj popravljeno 2 krat
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stranAIM - AOL Instant - naslovMSN Messenger - naslovICQ številka
Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Pon 16. Jun 2003 18:23 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Prvi del sem spremenil, oz. sem združil prvi in drugi del (spominjanje in zapisovanje), ker se mi zdi brezveze, da sta ločena, saj sta tesno povezana. Naj bosta skupaj. Sicer pa so vaši komentarji dobrodošli. Wink

Možno, da bom še kaj popravljal. Ko bo nared tista ta prava uradna verzija, bom povedal. Very Happy
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stranAIM - AOL Instant - naslovMSN Messenger - naslovICQ številka
Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Sre 18. Jun 2003 16:02 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Hm, to mislim, da je to, kar se tiče prvega koraka lucidne šole.. Drugi (ta glavni Wink ) korak še dodelujem, je pa načeloma že pripravljen za uporabo.
Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Ned 22. Jun 2003 18:53 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Če se ima probleme s samim spominjanjem, pomaga, če zvečer postavimo namero, da se bomo spomnili VSEH sanj, ki jih bomo sanjali. S to namero v mislih zaspimo.
aeronavt

Pridružen/-a: Sre, 23. Jul 2003 9:35
Kraj: Sanjski svet

PrispevekObjavljeno: Sre 23. Jul 2003 11:14 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Rad bi dodal še nekaj "pripomočkov", kako se lažje spomniti sanj:
- namera, zvečer, preden zaspimo, nameravamo, da se bomo spomnili čimveč sanj (kaj v resnici pomeni nameravati, si preberi v Castanedini knjigi Umetnost sanjanja)
- budilka sanje se nam ciklično ponavljajo približno vsakih 90 min, proti jutru bolj pogosto. Budilko nastavimo na recimo 4,5 ure po tistem, ko zaspimo. Imamo veliko možnosti, da nas bo budilka "zmotila" sredi sanj in si jih bomo lahko zapisali.
- sanjski predmet, izderimo si nek predmet kot sanjski (sam imam koščeno figurico), nikoli ga ne kažimo drugim, imejmo ga vedno pri sebi, ponoči pa zraven postelje. Vedno, ko ga bomo pogledali, bo naša podzavest avtomatsko dobila dražljaj v zvezi s sanjami.
- več spanja, poskušajmo par dni zapovrstjo spati urico dve več, kot spimo ponavadi, v podaljšanem spanju je sanjski svet še posebej živ.
- postavljanje vprašanj, ko se zbudimo se ne premikajmo in si najprej postavimo vprašanje, kaj smo sanjali.

Osnova, da se lahko začneš ukvarjati z LS je, da se vsaj deset dni zapored spomniš vsaj enih sanj (in jih seveda zapišeš z uro in datumom).
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Sre 23. Jul 2003 12:06 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Dobri napotki, aeronavt! Po možnosti jih bom vključil v prihodnjo inačico Šole lucidnih sanj in jo tako še izboljšal. Wink

Glede bujenja z budilko: če kdo ne mara, da je nasilno bujen, torej z budilko, naj zvečer pije veliko veliko tekočine. Ponoči bo zagotovo moral na WC = zbudil se bo in se seveda spomnil ter zapisal sanje. Wink
1723

Pridružen/-a: Sre, 10. Sep 2003 12:01
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet 26. Sep 2003 14:54 Odgovori s citatomNazaj na vrh

zacel sem si zapisovati sanje in scena res deluje, prej sm mislu, da sej si bom jest to že zapomnu pa pol itak ni blo nč iz tega, dons sm si pa zapisu prve nek čist medl spomin pol se mi je pa postopoma odprl in spomnu sm se še ene tri scene iz sanj. Tko da če še kdo razmišlja tko kot sm jest nej neha pa proba.
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Pet 26. Sep 2003 20:34 Odgovori s citatomNazaj na vrh

1723: Odlično! Veliko ljudi si reče, da si bo sanje raje samo zapomnilo in si tudi jih, ampak samo za tisto minuto, ko so se zbudili. Wink

Tisto minuto raje porabimo za jih zapisati, kar nam bo pomagalo, da se jih potem čez dan spomnemo in jih predelamo.

Pametni pišejo lol! Very Happy
picolo
Lucidni novinec
Lucidni novinec

Pridružen/-a: Ned, 06. Jun 2004 11:12

PrispevekObjavljeno: Pon 07. Jun 2004 21:13 Odgovori s citatomNazaj na vrh

strawin jst si ze sicer zapomnim na noc 1-2 sanje, brez zapisovanja, to pomeni da lahko preidem na 2. del? Smile
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslov
Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Tor 08. Jun 2004 16:26 Odgovori s citatomNazaj na vrh

picolo je napisal/a:
strawin jst si ze sicer zapomnim na noc 1-2 sanje, brez zapisovanja, to pomeni da lahko preidem na 2. del? Smile

Seveda, ti kar!
picolo
Lucidni novinec
Lucidni novinec

Pridružen/-a: Ned, 06. Jun 2004 11:12

PrispevekObjavljeno: Tor 08. Jun 2004 17:29 Odgovori s citatomNazaj na vrh

strawin a lahko poves kolkrat mas ti lucidne sanje?
in pa s katero tehniko jih najveckrat oz. najlazje dosezes?
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslov
Strawin
Lucidni izvedenec
Administrator

PrispevekObjavljeno: Tor 08. Jun 2004 17:56 Odgovori s citatomNazaj na vrh

picolo je napisal/a:
strawin a lahko poves kolkrat mas ti lucidne sanje?
in pa s katero tehniko jih najveckrat oz. najlazje dosezes?

Ko sem "v fazi" Wink imam po nekaj LS na teden, glede tehnike pa bi težko govoril o specifični tehniki. Pomembno je predvsem to, da se s tem ubadam oz. o tem razmišljam čez dan, kar se potem odraža v sanjah. Drugače pa mi leži WILD. Wink

Trenutno imam na žalost manj časa za sanje, kar se tudi pozna na pogostosti le-teh.
Diamant

Pridružen/-a: Sob, 19. Mar 2005 17:17

PrispevekObjavljeno: Sob 19. Mar 2005 19:20 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Very Happy
Pozdravljeni, vaše strani se mi dopadejo. Rada bi povedala, da sem pred pol leta prvič zajadrala tu sem, in sem se odločila, da si zapisujem sanje. Zapisala sem si prvi dan, pa drugi.. tretjega dne, sem sanjala najčudovitejše sanje svojega življenja.. in potem sem zapisala še pete in šeste sanje in KONEC... in kaj se je zgodilo... čez tri mesece so se mi te tretje, moje najčudovitejše sanje zgodile tudi v resnici... in tako sem večkrat razmišljala o tej strani, o lucidnosti...o sanjah... in sem se odločila, da malo bolj podrobno preučim možnosti sanjanja.. ki vem, in čutim da so neomejene... Razz

In moj prvi korak je, da si začnem zapisovati sanje, oziroma da nadaljujem kjer sem začela... držite pesti, da bom imela voljo in vztrajnost Laughing

Vsem zelim lep dan :
D
aakhut
Sanjalec
Sanjalec

Pridružen/-a: Pon, 10. Jan 2005 20:38
Kraj: K4

PrispevekObjavljeno: Sob 19. Mar 2005 21:24 Odgovori s citatomNazaj na vrh

tole je pa lepo prebrat... Smile Smile Smile
da se nekomu sanje uresnichujejo...in to one lepe sanje Smile Smile Smile
Wink

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloMSN Messenger - naslov
Diamant

Pridružen/-a: Sob, 19. Mar 2005 17:17

PrispevekObjavljeno: Ned 20. Mar 2005 10:12 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Very Happy
Hvala, one lepe sanje?.... katere pa imaš v mislih aakhut Very Happy

Sem pa pogledala v moj zvezek, kamor si pišem sanje in vidim notri zapis iz dne 03.03.2005, pišem, sanjala sem, da smo imeli tekmovanje. Rekli so, zmaga tisti, ki pride do cca oddaljene hiše. Začela sem se smejati, v trenutku sem bila tam. Gledali so me in rekli, zate imamo še eno nalogo, skok v daljino. Super si mislim, saj bom skočila kolikor sama hočem, in se odženem, lebdim tako v zraku in razmišljam, preveč ne smem skočiti, da ne bo sumljivo, pristanem na 10 m. Prileti sodnik in kriči, to ne velja, to ne velja in me gleda. Pravim, če pa lahko skočim kolikor hočem, če želim lahko postavim tudi svetovni rekord, veste jaz namreč sanjam. V tistem sem se pa tudi zbudila, kar je škoda, ker bi sedaj imeli novega svetovnega prvaka z mojim imenom Razz

Lep dan vsem Very Happy
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu