Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Projekt: Šola lucidnih sanj - uspehi Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
porshy

Pridružen/-a: Ned, 21. Nov 2010 12:54

PrispevekObjavljeno: Ned 21. Nov 2010 13:17 Odgovori s citatomNazaj na vrh

pozdravljeni, sem nov na forumu:)
v petek mi je uspelo lucidno sanjati! in sem bil zlo veseu ceu dan kok je blo dobr , nisem namrec delal nic v zvezi s tem, kar zgodilo se je.. naslednji dan se pa to ni vec zgodilo jaz pa bi rad vseeno se lucidno sanjal..

moja izkusnja je bila naslednja...imel sem neke slabe sanje, in sem v sanjah reku "to zihr sanjam" in pol odprem oci in se zbudim..potem nazaj zaspim in je bila v sanjah ista okolica, isti prostor (nasa hisa) , samo druga oseba je bila udelezena. In ze sprva se mi je zdelo sumljivo.. Vse se je odzivalo mojim mislim, punca je bila oblecena kot sem si zamislil, nek clovek se je pojavil tam kjer sm si ga zamislil.. potem mi je bilo ze tako sumljivo, da sem se uscipnil in nisem nic cutil, in sm reku LEJ K SANJAM hehehehe sanjam yeee.. sumljivo mi je bilo tudi k se teleportiras iz enga prizora v drug.. ko sem se pa zavedal, sem sel pa dejansko pes v hiso pol in sm vidu isto osebo, ampak je bila spet drugac oblecena in sm reku lej hehe nemogoce da je spet se preoblekla tok hitr lej sanjam in sm jo vprasu par stvari :"kaj zdej" "kva delas".. Oseba se ni nic spomnila dogodka izpred "5min". Kot da bi bila druga oseba

potem pa tko vs vesel no kaj cm zdj bom skocu pa lebdel kao in se predn to nardim, ta oseba pred mano to izvede.. in potem probam se jaz to izvest . Skocim in zacnem pocasi padati, kot bi bil na luni kjer je majhna gravitacija.. in sprva sem bil malo razocaran , potem pa takoj z novo idejo : bom naredu salto naprej.. In jo izvedem, oseba v sanjah ponovi za mano in se v zraku tko greva drug prot drugemu in nisva se zaletela, ampak sva kar sla nekako drug cez drugega. Potem me je zanimalo za to osebo (Punca) ce je to res ona v mojih sanjah. Najbol osebno stvar ki sem si jo spomnil je da ima fanta. Vprasam ce ima fanta in rece "Ne, sam ga imam ful rada".. Pa mi je bilo smesno, potem pa si mislim da njenmu tipu ne bi bilo vsec ce bi to vedel kaj jaz sprasujem. Namrec skupaj smo se nekje srečali v real lajfu in je vedel da jaz vem da ima ona fanta:) (upam da ni prevec zakomplicirano).. Uglavnem vstrasil sem se da bo njen tip zdej neki jezen in hodim cez vogal in vidim tipa (malo drugače je zgledal) k leti proti meni vodoravno kot v matrixu1(neo pa smith) in jaz nagonsko vanga , sem itak vedu da so sanje tko da se nic ne more slabega zgoditi.. potem letiva drug prot drugemu in se zaletiva in spet greva kr drug v druzga mau nato se zbudim!
res nora izskunja!!

sem malo razmisljal, da moras biti kar stabilen z mislimi da ne manifestiras bedarij v sanjah ker potem se kar zbudis?

bom od sedaj naprej zacel malo reality checke delat. Sem pa to ze probal 5 let nazaj in sem celo zapisal sanje ene 4x, pa sem potem odnehal,ker se ni nic zgodilo... Sedaj se je pa kar zgodilo samo od sebe, ceprav se vecino casa sploh ne spomnim sanj..

Je morda pomembno da preden zaspim, da razmislam o lucidnih sanjah?
Lp hvala za odgovore
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
porshy

PrispevekObjavljeno: Tor 23. Nov 2010 10:05 Odgovori s citatomNazaj na vrh

opazil sem da sem morda zgrešil temo:), sem videl da je folk pisal prve lucidne izkusnje in sem dodal svojo..

kaj ta forum je bolj mrtev?
Lp
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Pon, 12. Dec 2005 12:26
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre 24. Nov 2010 12:50 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Čestitam za prvo lucidno izkušnjo! Bravo

porshy je napisal/a:
sem malo razmisljal, da moras biti kar stabilen z mislimi da ne manifestiras bedarij v sanjah ker potem se kar zbudis?

Običajno te iz sanj vrže kaka emocionalno intenzivna izkušnja - recimo, če te je česa zelo strah ali če te nekdo ubije, iz lucidnih sanj pa na primer pretirano navdušenje ali premalo energije. "Stabilen z mislimi" je kar v redu izraz, le da bi se jaz bolj osredotočil na obvladovanje sebe in svojih čustev, občutkov, kot pa na manifestiranje bedarij (ki se v "običajnih" sanjah tako ali tako dogaja nezavedno).

Rekel bi, da je bila tale tvoja izkušnja "free sample", od tu do načrtnega lucidnega sanjanja te pa čaka še nekaj dela. Če si tega res želiš, ti predlagam naslednje:
1. Začni pisat sanjski dnevnik. In to ne tako, kot si se tega lotil pred petimi leti (4x in potem nič več, ker ni bilo uspeha). Pisanje dnevnika naj postane del tvoje "rutine" - vsako jutro, ko se zbudiš, preden začneš z vsakodnevnimi aktivnostmi, naj bo tvoja prva misel vprašanje: "Kaj sem danes sanjal?" Zapisuj si vse, česar se spomniš - vsebino, občutke (iz sanj, po bujenju,...),... v glavnem vse, česar se spomniš. S tem boš krepil sanjski spomin in bolj pomembno, sanjam dal pomen (smisel, moč) v svoji zavesti.
2. Izvajaj tehnike za doseganje lucidnosti. Preglej po tem forumu in spletni strani, na sploh po netu, katere tehnike obstajajo, jih preskusi, spremeni, nadgradi,... Če ti deluje - super. Če ne, izberi drugo tehniko in ponovi vajo. Wink
3. Delaj RC-je. Pametno je, da izbereš neko aktivnost, ki jo dostikrat ponavljaš; recimo, kadar greš na stranišče, če kadiš, preden prižgeš cigareto, če pišeš veliko sms-ov, preden začneš tipkat,... Aktivnost, ki jo med budnostjo dosti ponavljaš, se slej ali prej prenese v sanje.

porshy je napisal/a:
Je morda pomembno da preden zaspim, da razmislam o lucidnih sanjah?

Je. Pa ne le preden zaspiš, temveč kar čez cel dan. Kar koli je povezano s tem, lahko okrepi tvojo namero za lucidno sanjanje.

porshy je napisal/a:
kaj ta forum je bolj mrtev?

Na žalost je, ja. Sad Prav tako tudi večina ostalih s podobno tematiko. Ampak naj te ne skrbi; vedno se najde kdo, ki ti bo znal kaj svetovat. Wink

Vso srečo! Bravo

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
porshy

PrispevekObjavljeno: Sre 24. Nov 2010 23:37 Odgovori s citatomNazaj na vrh

oj hvala smiley !
sem že prelistal stran in izvedel marsikaj novega:)

res noro no potem sem še upal da bom še kdaj luciden pa mi ni ratalo..
enkrat sem sanjal da sem telefon napolnil in ko sem pogledal je bila prazna baterija, potem pa še enkrat in je bila polna, in sem si mislil, eto ta tehnologija kok ga štrika heh:)

nimam pa še rutiniranih RCjev tako da mi ni padlo na pamet..

kako pa to da je forum tako neobiskan?

sem nekje videl da nekateri v lucidnosti vadijo/trenirajo razlicne spretnosti kar se mi zdi noro!

lp
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Pon, 12. Dec 2005 12:26
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet 25. Nov 2010 10:59 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Ja, okvara raznih elektronskih naprav (telefonov, računalnikov, luči,...) je pogost signal, da nekaj čisto ni tako, kot bi moralo biti. Wink Ne se sekirat, z malo eksperimentiranja boš hitro ugotovil, kateri RC-ji ti ustrezajo in kateri ne.

Žal ti ne vem odgovorit, zakaj je tako malo aktivnosti na forumu. Edino, kar lahko rečem, pa je, da je praktično povsod enako. Če mene vprašaš, (zavestno) sanjanje ljudem običajno postane zanimivo šele takrat, kadar se jim zgodi "spontano", kot se je recimo tebi. Ko pa vidijo, da je to veščina, ki jo je potrebno vadit in pilit, preden pride do "konkretnih" rezultatov, pa jih večina obupa. Na žalost je tako, da "instant lucidnosti" ni - govorim iz lastnih izkušenj, namreč preskusil sem že vse mogoče - od rastlin, ki vplivajo na sanje, "dreamamin-ov", raznih čajev in hrane, pa do raznih avdio-vizualnih sistemov, meditativne glasbe, BrainWave generatorjev,... Rezultati pridejo le takrat, kadar je motivacija zadosti visoka in podkrepljena z namero in ciljem. Ampak brez skrbi - se da in je vredno. Wink Mr. Green

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu