Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Snifanje mete ;) Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre 10. Sep 2003 17:09 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Tukaj imam en eksperiment, katerega ne bi bilo slabo preveriti. Zadeva je v ANG.

Copy/paste:

Strawin je napisal/a:
I mentioned the other day that I was doing some sorts of experiment. This is what I was up to:

I was trying some sort of a method that at first seemed to work wonders (my recent FA Chaoses, if anyone remembers.. Wink). At first it was just an experiment with holotropic breathing that I saw on LD4ALL. But I then discovered that this method works best in cooperation with peppermint essential oil.

Peppermint essential oil quotes:

• Sniffing stimulating oils like peppermint or rosemary increases beta brain waves, indicating heightened awareness.
  • Revitalizing, stimulating, cooling and an excellent fatigue-fighter and stress reducer. Fights headaches too.
  • raises self-confidence, strenghtens will, raises concentration, sharpens perception and the ability to think clearly
  • helps with lots of medical conditions
  • It can cause insomnia!
  • Apparently peppermint TEA can cause heart palpitations but I didn't notice anything unusual when I was drinking lots of peppermint tea some time ago (this has nothing to do with this experiment, just a side note).
As for holotropic breathing I don't exactly know what it does, but it consists of:
  • breathe deeper and faster than usual
  • make NO pauses at the inhalation and exhalation
  • that's basically it
Here's how I was doing it: poured two-three drops of peppermint essential oil into some sort of a miniature toy bath with water, so that my whole room smelled like peppermint. Wink When I was going to bed I did (some sort of) holotropic breathing for 10 minutes or so. When I woke up for WBTB I repeated the breathing.

I don't know how much the actual holotropic breathing matters, perhaps one could just sniff the oil for 10 minutes. Wink

So. In the few first days the results (as you can see in my journal) were extremely good. Recall improved (I remembered fragments of many more dreams than usual), awareness in-dream was higher, lucid dreams were abundant.

Then in the following days I started to get mixed results. Perhaps I got too used to that oil because I noticed that even if I now poured 4-5 drops, I didn't smell as strongly as the first days (with only 2 drops)..

On the other hand my motivation regarding this experiment could have dropped a little but I must say I was very motivated to sniff peppermint every night! Very Happy

This is a very interesting method and I'd be really happy if some you could give this a try. If it works for you as well, we can post into the main forum or even on LD4ALL.

Let me know! Wink
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stranAIM - AOL Instant - naslovMSN Messenger - naslovICQ številka
Petra
Sanjalka
Sanjalka

Pridružen/-a: Sob, 20. Sep 2003 16:39

PrispevekObjavljeno: Sob 20. Sep 2003 17:44 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Že letim pepermintove kaplce naštimat... Laughing Juhuhu... Zanimivo tole. A je kdo že preverjal, če drži? Metin čajček imam tudi, domač, tako da me nič ne ustavi. Wink
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Strawin
Lucidni izvedenec<br>Administrator
Lucidni izvedenec
Administrator

Pridružen/-a: Sob, 14. Jun 2003 14:34
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sob 20. Sep 2003 19:32 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Ne vem, če je že kdo poizkusil ali ne. Mogoče boš pa ti prva. Wink Moram priznati, da tega nisem 2x preverjal, torej experiment sem naredil samo 1x. Bom v prihodnosti..
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stranAIM - AOL Instant - naslovMSN Messenger - naslovICQ številka
psihopat
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Sre, 23. Jul 2003 12:31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob 20. Sep 2003 21:22 Odgovori s citatomNazaj na vrh

jst sem pred 2 letoma natančno meto nabiral v gorah, in sem je mel celo košaro, ampak zdele pa je res nimam...
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslov
Petra
Sanjalka
Sanjalka

PrispevekObjavljeno: Ned 21. Sep 2003 1:52 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Drugače pa kar pogosto uporabljam metino eterično olje, še posebej v zimskem času, vendar nisem bila nikoli pozorna na intenzivnost sanj zatem. Evo, počasi se odpravljam spat, se bom prej še mal nadihala. Very Happy Wink Pa da vidmo, če bom zagledala luč. Idea Wink

lp

btw , psihopat, tale slika ful spominja na eno Dalijevo...hm... Smile
psihopat
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Sre, 23. Jul 2003 12:31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned 21. Sep 2003 11:05 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Citiram:
btw , psihopat, tale slika ful spominja na eno Dalijevo...hm...

sej to je Dalijeva slika Laughing naslov ji je Obraz Vojne. ampak sem jo mal obdelal, tole, da grejo oči ven pa not sem naredil, pa odspodaj sem se podpisal... no, upam, da ne kršim kakih avtorskih pravic... sicer pa - Dali RULEZ! Cool

aja, pa tvoj podpis mi je res dal končno vedet zakaj živim... da spremenim zgodovino oz. prihodnost človeštva... sicer pa se mi zdi, da je ne bom bistveno spremenil, zaradi tega, ker menim, da je moje poslanstvo na zemlji drugačno od življenja, ki ga dejansko živim Sad no, upam da bom tudi jaz kdaj uspel uresničiti svoje poslanstvo... še je nekaj časa Smile
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslov
Petra
Sanjalka
Sanjalka

PrispevekObjavljeno: Pon 22. Sep 2003 0:23 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Smile Dali rules! Open source rules. Cool

Misel sem si pa pri šamanih sposodila. Lepo, da ti je všeč.

lp
xfeverx
Lucidna poznavalka<br>Public relations
Lucidna poznavalka
Public relations

Pridružen/-a: Sre, 17. Sep 2003 12:48
Kraj: primorska

PrispevekObjavljeno: Pet 31. Okt 2003 13:32 Odgovori s citatomNazaj na vrh

ej to et. olje mete je prav zakon! večkrat snifam, tudi ko meditiram, "delam" reiki... pa se opazi neko razliko... bolj dogaja. je fajn it spat v METINO sobo Mr. Green

priporočam!
aakhut
Sanjalec
Sanjalec

Pridružen/-a: Pon, 10. Jan 2005 20:38
Kraj: K4

PrispevekObjavljeno: Tor 11. Jan 2005 9:36 Odgovori s citatomNazaj na vrh

bo treba tole sprobat Very Happy
recimo z Ylang Ylang Wink

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloMSN Messenger - naslov
Matev

Pridružen/-a: Sre, 14. Jan 2004 22:18
Kraj: okolica Ljubljane

PrispevekObjavljeno: Tor 11. Jan 2005 10:12 Odgovori s citatomNazaj na vrh

V metkino sobi bi vsak rad prišel spat.
aakhut
Sanjalec
Sanjalec

Pridružen/-a: Pon, 10. Jan 2005 20:38
Kraj: K4

PrispevekObjavljeno: Tor 11. Jan 2005 11:40 Odgovori s citatomNazaj na vrh

jst osebno mam raj sonchno sobo s pridihom mushnce Laughing Wink

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloMSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu