Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Spalna paraliza Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
sauron

Pridružen/-a: Tor, 12. Apr 2011 23:42

PrispevekObjavljeno: Sre 13. Apr 2011 0:07 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljeni!

Že od otroštva se mi približno enkrat na tri mesece dogaja, da me v spanju obiskujejo neka bitja-temačni obrisi ki lebdijo nad menoj. Občutek imam, da vedno nekaj kradejo iz mojega telesa, čeprav tega ne morem videti. Mogoče je tudi da mi to dajo telepatsko vedeti. Na vsak način se vedno znova temu upiram in se hočem zbuditi, toda premakniti se ne morem niti za milimeter. Sčasoma sem razvil shrljivo tehniko, če temu lahko tako rečem, kako se na silo prebuditi iz sanj. Če se zelo dolgo trudim, mi včasih uspe na vso moč zakričati sredi noči in to z namenom da bi mi kdo pomagal. Če mi res uspe zakričati, je potem name huda žena, ker je to hud šok za ostale člane družine. Ampak to je rešitev iz shrhljivega temačnega sveta. Zahvaljujoč spletu, zadnje čase spoznavam, da bi to stanje lahko izkoristil za kaj naprednejšega. Naj še omenim, da se mi vsakokrat to zgodi le takrat, ko zaspim na hrbtu. Stvari so pa videti tako resnične, da me je strah zaspati še kakšen dan po taki telesni paralizi. Jaz imam občutek, da so neka bitja takrat res pri meni v prostoru, mogoče to nima veze s sanjami?

Lp
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Pon, 12. Dec 2005 12:26
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet 14. Apr 2011 11:54 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljen, sauron.

Spalno paralizo pogosto spremljajo tudi hipnagogične halucinacije - vizualno zaznavanje raznih bitij, obrisov, senc in podobno. Nezmožnost zbujanja, premikanja in govorjenja ves s tem povezan strah seveda še potencirajo.

Glede na to, da si razvil svojo tehniko za zbujanje, predvidevam, da nad situacijo imaš vsaj nekaj kontrole (vsaj v smislu, da veš, kaj se ti dogaja). Ko se boš naslednjič soočil z njo, poskusi iti spat v sanjah; skoraj zagotovo se boš prebudil - če že ne v RL, pa vsaj v drugih sanjah.

Sicer se je pa tega področja precej intenzivno lotil Ryan Hurd (spletna stran www.dreamstudies.org). Nekaj njegovih člankov na to temo:

- Introduction to Sleep Paralysis: Awake and Can’t Move

- 9 Ways to Wake Up from Sleep Paralysis

- Sleep Paralysis and Seeing Spirits

- 10 Ways to Prevent Sleep Paralysis

Pa še njegove knjige: [ link ].

Upam, da ti bodo te informacije v pomoč.

Vso srečo!

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
Trstek
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Ned, 22. Jan 2006 22:18

PrispevekObjavljeno: Pet 15. Apr 2011 23:01 Odgovori s citatomNazaj na vrh

sauron je napisal/a:
Pozdravljeni!

Že od otroštva se mi približno enkrat na tri mesece dogaja, da me v spanju obiskujejo neka bitja-temačni obrisi ki lebdijo nad menoj. Občutek imam, da vedno nekaj kradejo iz mojega telesa, čeprav tega ne morem videti. Mogoče je tudi da mi to dajo telepatsko vedeti. Na vsak način se vedno znova temu upiram in se hočem zbuditi, toda premakniti se ne morem niti za milimeter. Sčasoma sem razvil shrljivo tehniko, če temu lahko tako rečem, kako se na silo prebuditi iz sanj. Če se zelo dolgo trudim, mi včasih uspe na vso moč zakričati sredi noči in to z namenom da bi mi kdo pomagal. Če mi res uspe zakričati, je potem name huda žena, ker je to hud šok za ostale člane družine. Ampak to je rešitev iz shrhljivega temačnega sveta. Zahvaljujoč spletu, zadnje čase spoznavam, da bi to stanje lahko izkoristil za kaj naprednejšega. Naj še omenim, da se mi vsakokrat to zgodi le takrat, ko zaspim na hrbtu. Stvari so pa videti tako resnične, da me je strah zaspati še kakšen dan po taki telesni paralizi. Jaz imam občutek, da so neka bitja takrat res pri meni v prostoru, mogoče to nima veze s sanjami?

Lp

hey, res je paraliza zna biti zelo grozna - se spomnim moje prve ko sem se ob 5ih zbudil in nism hotu nazaj zaspat Smile --
kasneje se mi je še nadgradila in sem zravn videl še slike in dobival zvoke da so me ušesa bolela - tako da ima vrjetno nekaj veze z sanjami - jazst sm takrat paralizo usmeril v svojo smer po svoje, predlagam pa da si pregledaš linke od smajlija..

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslovICQ številka
rb123

Pridružen/-a: Tor, 12. Mar 2013 17:47

PrispevekObjavljeno: Tor 12. Mar 2013 17:54 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljeni, sem nova tukaj in imam nekaj vprašanj.

Včeraj sem imela zelo čudne sanje, namreč sanjala sem, da sem se ravnokar prebudila in sem z roko tipala po postelji, kje je moj telefon, ko me je naenkrat zgrabila neznana sila in me je začela vleči proti pisalni mizi, potem pa me je kar naenkrat začelo vrteti v krogih po postelji in potem sem se zbudila. V sanjah se nisem mogla premikati niti malo, bila sem čisto nemočna, pa tudi nekaj sekund po tem ko sem se prebudila sem bila čisto paralizirana. Je to bila spalna paraliza? Mi zna kdo razložiti takšne sanje?

Lp
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Pon, 12. Dec 2005 12:26
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor 12. Mar 2013 19:54 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljena, rb123.

Izkušnja, ki jo opisuješ, je kombinacija spalne paralize in False Awakening-a (lažnega prebujenja - občutka, da si se prebudila v svoji postelji in v poznanem okolju, a si vse skupaj dejansko še vedno sanjala). V takih okoliščinah so pogosto prisotni tudi občutki vlečenja, vrtenja, lebdenja in podobno.

lp

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu