Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Pomoč. Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
GoldenEye

Pridružen/-a: Sob, 23. Apr 2011 11:41
Kraj: 705

PrispevekObjavljeno: Sob 23. Apr 2011 13:26 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pred 2 dnevoma sem izvedel za lucidne sanje, imam pa problem da zjjutraj ko se zbudim se sanj ne spomnim oziroma se mi zdi kto da sploh nisem sanjal, zanima pa še me nekaj pri tehniki WILD, probal sem jo anrediti, telo je že spalo nisem ga čutil, oke so se mi hitro premikale, vendar nisem mogel preiti v sanje, imel sem tudi nekakšne vibracije. Prosil bi če bi mi kdo lahko dal kaki nasvet.
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Trstek
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Ned, 22. Jan 2006 22:18

PrispevekObjavljeno: Ned 24. Apr 2011 1:18 Odgovori s citatomNazaj na vrh

hey,
welcome to the club ^^

za pomnitev sanj rabiš vadit in zapisovat,
počasi se nabeere tok da se ti ne da več zapisovat vsega kar se spomniš..

glede tehnik..
si bil na prvi strani ?
http://www.lucidnesanje.com/?stran=05

tuki je načeloma na kratko opisano vse kar rabiš vedt za začetk

cya round

Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloMSN Messenger - naslovICQ številka
GoldenEye

Pridružen/-a: Sob, 23. Apr 2011 11:41
Kraj: 705

PrispevekObjavljeno: Ned 24. Apr 2011 13:14 Odgovori s citatomNazaj na vrh

danes spet brez sanj Sad
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Pon, 12. Dec 2005 12:26
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned 24. Apr 2011 22:30 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljen, GoldenEye,

Glede na to, da si s sanjanjem šele začel, naj te potolažim, da je normalno, da se sanj ne spomniš. Predstavljaj si, da so možgani kot sito - kar ostane v njem, je zavestni um (zavedno, ozaveščeno), tisto, kar gre skozi, pa je nezavedno. In sanje so za večino ljudi domena nezavednega.
Mimogrede, WILD je (vsaj po mojih izkušnjah) ena najtežjih tehnik, ampak si bil na dobri poti - vibriranje (jaz ga imenujem pulziranje), ki si ga občutil, je ena od zadnjih faz pred spalno paralizo, od tod naprej pa so vzporedne dimenzije. Wink Ko boš naslednjič tam, poskusi odpreti sanjske oči (ne se preveč trudit, ker se lahko sicer dejansko prebudiš) ali pa si predstavljaj, da iz stropa nad tabo visi vrv, ter poskusi splezati po njej in skozi strop v sanje.

Sicer ti pa predlagam, da s tehnikami še nekoliko počakaš in raje začneš na začetku - pri spominjanju sanj. Kot je že Trstek rekel, je najboljša vaja za to zapisovanje. Nabavi si zvezek, ki naj bo namenjen izključno temu, ter vanj vsako jutro zapiši vse in kar koli, česar se spomniš. Sprva bo to verjetno le kaka beseda ali stavek, sčasoma pa bo vsebine vedno več in več. Na spominjanje sanj vpliva cel kup dejavnikov, na primer
- kdaj hodiš spat,
- koliko časa spiš,
- ali pred spanjem ješ; če ja, koliko prej in kaj,
- kaj se ti dogaja med dnevom,...

Nekaj nasvetov glede spominjanja:
- Pred spanjem očisti um nepotrebnega balasta - v mislih si odvrti dan v obratnem vrstnem redu - od trenutka, ko si legel v posteljo, pa do trenutka, ko si se zjutraj zbudil. Če ti misli vmes odtavajo, je najboljše, če začneš od začetka.
- Postavi si namero (v mislih ali na glas si nekajkrat ponovi afirmacijo, da se boš zjutraj spomnil sanj). Idealno je, če ti s to mislijo uspe zaspat.
- Zjutraj, ko se zbudiš, poskušaj ostati čim bolj miren (po možnosti negiben), tvoja prva misel pa naj bo "Kaj sem sanjal?" Pri tem si lahko pomagaš z iztočnicami, kot so "Bil sem... tam in tam", "Srečal sem... tega in tega", "Počel sem... to in to" in podobno.
- Poskusi z vajo "Ribarjenje za izgubljenimi sanjami"

Kar pa se tiče samega doseganja lucidnosti, si preberi prispevek Reality Checks. Izberi si RC in ga izvajaj čim večkrat med dnevom; slej ali prej se ti bo navada usidrala v um in naenkrat boš ugotovil, da ga ne izvajaš v RL, ampak v sanjah... Wink

Če boš imel kako vprašanje, kar korajžno, sicer pa veliko sreče! Bravo

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu