Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Želim si doseči lucidnost Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
AndyBotwin

Pridružen/-a: Pon, 26. Mar 2012 21:18

PrispevekObjavljeno: Tor 29. Maj 2012 14:11 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljeni!

Evo spet mene. Danes ponoči sem naredil velik napredek. Sicer to po mojem mnenju še ni bilo to.

Ok torej kot že večkrat poprej sem se vlegel na hrbet in se sprostil, premljeval dan in malo razmišljal in čakal na "poteg" v neko alternativno stanje. Za pomoč uporabljam aplikacijo brainwave na telefonu katera se je izkazala za veliko pomoč. Ok, torej kot že večkrat popraj sem prišel do faze, ko izgubim orientacijo(nevem ali ležim, sedim ali stojim) ter mislim, da sem pripravlen na izhod iz telesa. Tokrat sem za razliko poiskusil tehniko parih globokih vdihov ter malo bolj odpreti usta nad katerimi sem imel še kontrolo(in pri tem paziti, da se ne prebudim preveč). Obdal me je nek čuden občutek in sledil je poiskus izhoda iz fizičnega telesa(splezati po vrvi), ki mi je nekako delno uspel. Občutek sem dobil, da od pasu navzdol nemorem izstopiti zato je bil tudi občutek pri tem čuden. Naredil sem RC (štetje prstov) in res, ni jih blo samo 5 Smile Probal sem malo spreminjati okolico, kdaj je uspelo, kdaj ne. Uspelo mi je za par sekund voziti avto kar je bil najbolj pristen občutek...motilo me je ker sem čutil prisotnost svojega fizičnega telesa in neko mero zavesti. Slišal sem kako se nekdo pogovarja v sosednji sobi, kar mi ni pustilo, da bi se popolnoma prepustil fantaziji

Zanima me še vaše mnenje ali je po vsem kar sem napisal bila vseeno to izven telensa izkušnja ali kaj je bilo?
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Vsemogocni

Pridružen/-a: Tor, 17. Jan 2012 9:41

PrispevekObjavljeno: Tor 29. Maj 2012 14:40 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljen, AndyBotwin

odvisno, kaj misliš s tem, da ti je delno uspelo.

Predvidevam, da gre pri tvojem primeru za LD, kajti o AP govorimo takrat, ko se bolj ali manj zavedaš, da si zapustil fiz. telo in ga v trenutku, ko ga zapuščaš tudi opazuješ, kar pa v tvojem primeru ni zaznati.

Vseeno počakajmo še na kakšno drugo mnenje.
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Pon, 12. Dec 2005 12:26
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre 30. Maj 2012 16:01 Odgovori s citatomNazaj na vrh

AndyBotwin, po mojih izkušnjah so to, kar si opisal, lucidne (oziroma nizko lucidne) sanje - glede na preveč prstov in (delno) sposobnost spreminjati okolico. Zdaj, zakaj se ti je zataknilo, je lahko več razlogov - nezaupanje v svoje sposobnosti, premalo energije, motnje iz okolice, vse to ali kaj čisto tretjega. Ampak brez skrbi - super ti gre! Bravo

Vsemogocni je napisal/a:
... kajti o AP govorimo takrat, ko se bolj ali manj zavedaš, da si zapustil fiz. telo in ga v trenutku, ko ga zapuščaš tudi opazuješ, ...

Od kod ti pa ta razlaga? Mr. Green

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
Vsemogocni

PrispevekObjavljeno: Sre 30. Maj 2012 18:17 Odgovori s citatomNazaj na vrh

smiley7 je napisal/a:
Od kod ti pa ta razlaga? Mr. Green

Ko se projeciraš v astralno dimenzijo vedno vidiš svoje fiz. telo, in sicer v okoliščinah izvajanja. V kolikor to izvajaš v namenskem stanju se spominjaš celotnega postopka. Popravi me, če se motim. Smile
AndyBotwin

Pridružen/-a: Pon, 26. Mar 2012 21:18

PrispevekObjavljeno: Sre 30. Maj 2012 23:27 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Super hvala za odgovore. Vse skupaj mi je dalo motivacijo za naprej - malo je manjkalo pa bi obupal Smile

Lp!
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Čet 31. Maj 2012 7:16 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Vsemogocni je napisal/a:
Ko se projeciraš v astralno dimenzijo vedno vidiš svoje fiz. telo, in sicer v okoliščinah izvajanja. V kolikor to izvajaš v namenskem stanju se spominjaš celotnega postopka. Popravi me, če se motim. Smile

Kaj pa vem... Fizično telo običajno vidim, kadar se projiciram v fizično realnost in nadaljujem od tod (na primer skozi WILD). V astralnih dimenzijah me pač ni. Ne vem, po mojem imava zaplet v tem, da uporabljava različne izraze za opisovanje podobnih/istih izkušenj... Neutral

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
Vsemogocni

PrispevekObjavljeno: Pon 04. Jun 2012 17:12 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Zdravo,

imam vprašanje, in sicer, zanima me ali je možno, da pri REM nisem paraliziran oz., da sem le delno (kolikor jaz vem to ni mogoče). Zanima pa me še, ali se HI pojavi vedno pri začetku REM? Smile

Hvala lepa
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Pon 04. Jun 2012 18:08 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Vsemogocni je napisal/a:
Zdravo,

imam vprašanje, in sicer, zanima me ali je možno, da pri REM nisem paraliziran oz., da sem le delno (kolikor jaz vem to ni mogoče).

Prav pogosto ni, je pa možno. V takih primerih ljudje hodijo v spanju.

Vsemogocni je napisal/a:
Zanima pa me še, ali se HI pojavi vedno pri začetku REM? Smile

Hvala lepa

HI se pojavijo že prej - če zapreš oči in se osredotočiš na temo, običajno že po nekaj minutah.

lp

ImageImageImage
Vsemogocni

PrispevekObjavljeno: Pon 04. Jun 2012 19:04 Odgovori s citatomNazaj na vrh

EDITED

Nazadnje urejal/a Vsemogocni Tor 05. Jun 2012 17:41; skupaj popravljeno 1 krat
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Pon 04. Jun 2012 19:37 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Vsemogocni je napisal/a:
Sicer sem z HI že imel opravka, vendar veliko krat pridem do REM zelo hitro, zato me je zanimalo, kdaj točno se pojavijo. Če jaz do REM dostopam zelo hitro, ne vidim HI, prisoten pa je občutek le delne paralize, le nekaj trenutkov zatem pa verjetno (še sam ne razumem točno) prehajam v stanje nezavednosti in ravno to mi ni jasno, zakaj do tistega trenutka ne vidim HI. V trenutkih, ko prehajam v stanje nezavednosti (to je zelo, zelo kratko obdobje) še imam možnost, da se premaknem, saj bi v nasprotnem primeru zaspal in to brez možnosti za vstop v LD.

Uf... Shocked A lahko malo razložiš odebeljen tekst? Kako do REM dostopaš zelo hitro? Kaj je stanje nezavednosti? Katero tehniko pa sploh uporabljaš?

ImageImageImage
Vsemogocni

PrispevekObjavljeno: Pon 04. Jun 2012 19:48 Odgovori s citatomNazaj na vrh

EDITED

smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Pon 04. Jun 2012 20:00 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Res zanimivo. Very Happy Na kakšno/katero stanje se osredotočiš? Na trzanje oči? Kaj potem zaznavaš notranje, če še vedno zaznavaš okolico oziroma dogajanje okrog sebe? Sede/leže vsaj po mojih izkušnjah ne igra bistvene vloge, izkušnjo lahko doživiš v vsakem primeru.

ImageImageImage
Vsemogocni

PrispevekObjavljeno: Pon 04. Jun 2012 20:13 Odgovori s citatomNazaj na vrh

EDITED

smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Pon 04. Jun 2012 20:58 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Kaj pa zaznavaš/občutiš potem, ko postane malenkost svetlejše? Mislim, kaj potem počneš, ko si v tem stanju/prostoru? A imaš takrat dejansko povečan utrip ali se ti to le zdi, ker ga pač bolj zaznavaš?

Pa si se kdaj poskusil skoncentrirat na HI?

ImageImageImage
Vsemogocni

PrispevekObjavljeno: Pon 04. Jun 2012 21:27 Odgovori s citatomNazaj na vrh

EDITED

Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu