Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Želim si doseči lucidnost Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Pon, 12. Dec 2005 12:26
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet 21. Jun 2012 10:55 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Vsemogocni, zakaj si pobrisal vse svoje prispevke?? Shocked

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
Vsemogocni

Pridružen/-a: Tor, 17. Jan 2012 9:41

PrispevekObjavljeno: Čet 21. Jun 2012 13:34 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Štekalo mi je pa sem mislil, da sem jih že dodal preveč. Ko sem jih izbrisal je štekalo malo manj, nato sem poskusil čez pol ure in je delovalo normalno. A misliš, da ni bilo to? Smile

Če nisem preveč off topic bi še vprašal, ali bo projekt v ponedeljek štartal oz. je premalo zanimanja oz. kako je s tem? Bo možno izvedeti kaj več info. glede tega? Wink
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Vsemogocni

PrispevekObjavljeno: Čet 21. Jun 2012 13:43 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Imam pa še eno vprašanje. V DJ se mi pojavljajo DS (predvsem lokacije) in ne vem kako naj to izkoristim. Še ostane kaj drugega kot RC na lokaciji? Wink
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Čet 21. Jun 2012 14:23 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Vsemogocni je napisal/a:
Štekalo mi je pa sem mislil, da sem jih že dodal preveč. Ko sem jih izbrisal je štekalo malo manj, nato sem poskusil čez pol ure in je delovalo normalno. A misliš, da ni bilo to? Smile

Po mojem to nima veze z ničemer. Le debate na forumu niso ničemur podobne... Neutral

Vsemogocni je napisal/a:
Če nisem preveč off topic bi še vprašal, ali bo projekt v ponedeljek štartal oz. je premalo zanimanja oz. kako je s tem? Bo možno izvedeti kaj več info. glede tega? Wink

Po pravici povedano, se še nisem odločil, glede na do zdaj izkazan interes. Verjetno bom zaenkrat premaknil rok za začetek workshopa, naprej bomo pa videli... Če te zanima, preberi materiale, objavljene na forumu, boš v njih zagotovo dobil kako idejo, kaj početi naprej. Bravo Če imaš kaka specifična vprašanja, ti pa prav tako z veseljem odgovorim, ampak ne tu.

Vsemogocni je napisal/a:
Imam pa še eno vprašanje. V DJ se mi pojavljajo DS (predvsem lokacije) in ne vem kako naj to izkoristim. Še ostane kaj drugega kot RC na lokaciji? :Wink:

DS-ji so po mojem bolj anomalije (videvanje pokojnih, predmeti, ki spreminjajo obliko, letenje in podobno), kot pa lokacije same. V sanjanju je namreč podobno kot v RL - večino časa se zadržujemo na istih krajih, zato je normalno, da se določeni prostori ponavljajo bolj pogosto. Lokacije so zanimive bolj zaradi reči, ki jih lahko na določenih krajih počneš/najdeš/...

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
Vsemogocni

PrispevekObjavljeno: Ned 24. Jun 2012 9:51 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Imam vprašanje, ki ne vem, kako bi ga zastavil. V zadnjem mesecu so dve ali tri ND, ki izstopajo, ampak ne po vsebini, temveč po čustvih, ki se čutijo po bujenju. Je hkrati mešanica med božanskim in veliko žalostjo.

Recimo danes se spomnim dveh ND z veliko podrobnosti in bi omenil tiste v katerih bežim pred osebo ženskega spola (ona je so beautiful). Ona v RL obstaja in je pevka na drugem kontinentu. Dejstvo je, da sem vesel, da sem jo sanjal. Smile Čeprav sem bežal pred njo za to ni bilo nobenega povoda in med bežanjem ni bilo nobenega strahu. Pred bežanjem sem jo sicer gledal in ko me je pogledala sem pogledal vstran. Kako točno me je ujela se ne spomnim, vem pa, da so me na kraju, kjer me je ujela spremljali neki ljudje in me peljali stran od nje. Smile Napisal sem le povzetek ND, kajti v DJ je napisano več.

Zanima me, če se občasno tudi pri vas pojavijo takšni občutki in kaj po vaše bi te občutke sprožilo/ustvarilo? Wink

Hvala lepa
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Ned 24. Jun 2012 11:23 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Vsemogocni je napisal/a:
Imam vprašanje, ki ne vem, kako bi ga zastavil. V zadnjem mesecu so dve ali tri ND, ki izstopajo, ampak ne po vsebini, temveč po čustvih, ki se čutijo po bujenju. Je hkrati mešanica med božanskim in veliko žalostjo.

Povzetek je premalo, da bi lahko kaj pametnega komentiral na vsebino, kar se občutkov tiče, sem pa podobne reči doživljal tudi sam. Po mojem izvirajo iz zavedanja enosti, povezanosti, božanskosti (v smislu naše božanske narave), ki jih (lahko) doživljamo v sanjanju in iz tega sledečega razočaranja, ko se zbudimo v fizično realnost, ki pač je, kakršna je.

ImageImageImage
Vsemogocni

PrispevekObjavljeno: Ned 24. Jun 2012 11:50 Odgovori s citatomNazaj na vrh

smiley7 je napisal/a:

Povzetek je premalo, da bi lahko kaj pametnega komentiral na vsebino, kar se občutkov tiče, sem pa podobne reči doživljal tudi sam.

Hvala, razumem. Sicer pa sem izpustil le podrobnosti, ki niso bistvo dogajanja.

smiley7 je napisal/a:

Po mojem izvirajo iz zavedanja enosti, povezanosti, božanskosti (v smislu naše božanske narave), ki jih (lahko) doživljamo v sanjanju in iz tega sledečega razočaranja, ko se zbudimo v fizično realnost, ki pač je, kakršna je.

Super razlaga. Sicer pa, če bi bilo tako gre zagotovo za neke notranje občutke razočaranja, katerih se ne zavedam, ker zase bi rekel, da nisem bil razočaran, ker sem se zbudil v fizično realnost. Če pa je temu tako pa gre zagotovo za neke notranje občutke, katerih se ne zavedamo dovolj dobro.

Že dolgo se ne spomnim nekih sanj, da bi pred nečim bežal. In danes bežim brez razlogov in brez kakšnega strahu. Laughing
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Pon 25. Jun 2012 9:41 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Kadar jaz v sanjah bežim imam v realnosti kakšne skrbi.

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
Vsemogocni

PrispevekObjavljeno: Pon 25. Jun 2012 10:08 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Kir je napisal/a:
Kadar jaz v sanjah bežim imam v realnosti kakšne skrbi.

S tem bi se pa kar strinjal. Se pa torej čudim, da ne bežim vsako noč. Danes imamo tako ali tako vsi takšne in drugačne skrbi. Smile

Bi pa lahko iz izkušenj rekel, da če imaš kakšen stresen dan potem so ponavadi tudi na nočnem sporedu kakšne stresne situacije/dogodki.
AndyBotwin

Pridružen/-a: Pon, 26. Mar 2012 21:18

PrispevekObjavljeno: Pon 30. Jul 2012 13:42 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljen forum.

Po dolgem predahu se vračam v učenje lucidnega sanjanja. Do sedaj mi je uspelo le 2-krat, spodletelo pa XY-krat potem pa sem nehal zaradi nenaspanosti. Dogaja se mi, da me potem ko poiskušam vstopiti v lucidne sanje nekaj drži v fizičnem telesu. Uspe mi skoraj vedno doseči neko stopnjo popačenih slik in malenkost kontrole vendar nikoli razen dvakrat mi ne uspe iti dalje. Ob vsakem "spodletelem" poiskusu se zbudim in nato zelo težko zaspim nazaj.

Priznam, da RC ne delam več in dnevnika pravtako ne pišem več.

Sem se mogoče zadeve loteval napak? Vseeno je LD nekaj kar bi resnično rad znal.

Lep pozdrav,
AB
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Pon 30. Jul 2012 16:56 Odgovori s citatomNazaj na vrh

AndyBotwin je napisal/a:
...

Sem se mogoče zadeve loteval napak? ...

Ja. Piši dnevnik in delaj RC. Mr. Green

lp

ImageImageImage
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Sre 01. Avg 2012 10:37 Odgovori s citatomNazaj na vrh

AndyBotwin je napisal/a:
Pozdravljen forum.

Po dolgem predahu se vračam v učenje lucidnega sanjanja. Do sedaj mi je uspelo le 2-krat, spodletelo pa XY-krat potem pa sem nehal zaradi nenaspanosti. Dogaja se mi, da me potem ko poiskušam vstopiti v lucidne sanje nekaj drži v fizičnem telesu. Uspe mi skoraj vedno doseči neko stopnjo popačenih slik in malenkost kontrole vendar nikoli razen dvakrat mi ne uspe iti dalje. Ob vsakem "spodletelem" poiskusu se zbudim in nato zelo težko zaspim nazaj.

Sem se mogoče zadeve loteval napak? Vseeno je LD nekaj kar bi resnično rad znal.

Lep pozdrav,
AB
A to poizkušaš z WILD metodo ? WILD metoda je priporočljiva za zjutraj, takrat niti ni toliko več problem, če ne moreš nazaj zaspati...
Tudi jaz ne pišem več sanjskega dnevnika, ker se mi ne da, vendar če so kdaj kakšne zanimive sanje jih le napišem vsaj tu na forum, da se ne izgubijo.
RC-je še vedno delam, še posebno ob kakšnih čudnih situacijah. To se pozna tudi na sanjah, občasno se RC izkaže pozitiven. Razz

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu