Zivljenje sanj Seznam forumov

Osrednja stran  •  FAQ  •  Išči  •  Seznam članov  •  Sanjske skupine   •  Registriraj se  •  Tvoj profil  •  Prijava za pregled zasebnih sporočil  •  Prijava
 Lucidne Sanje pri 13 Letih? Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Objavi novo temoOdgovori na to temo
Avtor Sporočilo
DiDi

Pridružen/-a: Sre, 30. Maj 2012 13:31

PrispevekObjavljeno: Sre 30. Maj 2012 13:36 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljeni! Very Happy

Včeraj zvečer sem nasledil tole lucidno - zavestno sanjanje in si prebral skoraj cel forum in tehnike da dosežem tole Smile
Ker se mi je zdelo ''kul'' sem se odločil da bom probal to doseči Smile
No kasneje ko sem vse prebral sem se odločil da grem spat.
v mislih sem imel, tisto kot pravite ''zavedal se bom sanj'' in sem imel samo to v mislih.Nato sem to rekel na glas in kar naenkrat sem v ''očeh'' začel padati. (neznam opisati) zato sm se ustrašil in odpru oči.
Nevem nekako me je strah zavestno sanjati ker nevem kako to sploh zgleda,kaj se ti dogaja, kaj če umreš itd. Smile
Mislite da to da sem začel ''padati'' ko sem rekel Zavedal se bom sanj kaj normalnega?
+ je sploh možno imeti Lucidne sanje pri 13 letih Smile ?
In kot začetnik sem videl da moram sanje samo zapisovati,ter si gledati čez dan v roke in šteti prste,se vprašati ali sanjam itd.
In kaj, če bom to delal 1 teden bom kar odenkrat se sanj zavedal? ali kaj? Smile prosil bi če mi bolj podrobno poveste kako to izgleda in kako to doseči Smile

Lep pozdrav.
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočilo
Vsemogocni

Pridružen/-a: Tor, 17. Jan 2012 9:41

PrispevekObjavljeno: Sre 30. Maj 2012 14:33 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Pozdravljen, DiDi

vsak človek, ne glede na starost, sanja. Sanje so povsem nenevarne. Kot praviš si veliko prebral o tej tematiki, vseeno pa ti priporočam, da si še enkrat prebereš naslednje strani.

Kaj so LD:
http://www.lucidnesanje.com/?stran=01

In kako jih dosežeš:
http://www.lucidnesanje.com/?stran=te-sls06

V kolikor te bo še kaj zanimalo ali pa kaj ne boš razumel, pa kar napiši! Wink
DiDi

PrispevekObjavljeno: Sre 30. Maj 2012 15:10 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Vsemogocni hvala za hiter odgovor Smile

Sem še enkrat prebral Smile
Tale odlomek :

Dobro je, če si po neuspelih RCjih vzamemo še minutko ali dve za pregled okolice, če slučajno vidimo kaj čudnega. Vprašamo se, kako smo prispeli sem, kje smo bili malo prej. Kot smo že omenili: kombinirajte različne RCje!

Pa saj vendar vem kdaj sem resnično buden Very Happy
jaz tele RC-je delam ''nasilo'' ...oz. si mislim da če bom vsako uro štel prste ipd. da mi bo ratalo do LS...prav razmišljam? ali je kaj narobe?

+

Ampak še vedno nisem povsem prepričan v tole - jaz bom delal RC,zapisoval sanje..

No ja me pa še nekaj zanima Smile
WILD

Sem si vse prebral,toda jaz ko zaprem oči ne vidim nič Laughing samo neke ''žarke'' nevem kako da opišem...neke pikice Very Happy

Zdej če bi mi bolj konkrektno razložil tole prosim Smile

Lp
Vsemogocni

Pridružen/-a: Tor, 17. Jan 2012 9:41

PrispevekObjavljeno: Sre 30. Maj 2012 15:34 Odgovori s citatomNazaj na vrh

DiDi je napisal/a:

jaz tele RC-je delam ''nasilo'' ...oz. si mislim da če bom vsako uro štel prste ipd. da mi bo ratalo do LS...prav razmišljam? ali je kaj narobe?

Nič ni narobe, če RC-je delaš pogosto. Bistvo je, da RC opraviš z veliko mero resnosti, ker drugače rezultata ne bo. Laughing

DiDi je napisal/a:

Ampak še vedno nisem povsem prepričan v tole - jaz bom delal RC,zapisoval sanje..

Glaven je namen, vse ostalo prej ali slej pride samo po sebi. V kolikor želiš doseči LD, tako kot si že sam omenil, preverjaj RC, zapisuj sanje, vsako večer si zadaj namero in verjetno boš kmalu v LD. Laughing

DiDi je napisal/a:

Sem si vse prebral,toda jaz ko zaprem oči ne vidim nič Laughing samo neke ''žarke'' nevem kako da opišem...neke pikice Very Happy

Sprašuješ za HI (slike in prizori, ko zapreš oči). Priporočam, da s tem poskusiš zjutraj, ko se zbudiš, kajti takrat je veliko lažje.

Priporočam pa še, da si še enkrat prebereš forum, kajti vse to je že razloženo sto krat, če ne več. Vzami si nekaj časa in lepo počasi preberi. Wink
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

Pridružen/-a: Pon, 12. Dec 2005 12:26
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre 30. Maj 2012 15:52 Odgovori s citatomNazaj na vrh

DiDi je napisal/a:
...

No ja me pa še nekaj zanima Smile
WILD

Zdej če bi mi bolj konkrektno razložil tole prosim Smile

Lp

WILD je (vsaj za moje pojme) ena težjih tehnik za doseganje lucidnosti. "Žarki" oziroma "pikice", ki jih vidiš, so prva faza. Ko jih nekaj časa opazuješ, se začnejo povezovat v bolj kompleksne oblike, vzorce, sčasoma pa postanejo slike (lahko kak predmet, pokrajina, situacija,...). Ko si enkrat tako daleč, se enostavno potegneš v lucidne sanje in sicer tako, da primeš najbližji predmet, ogovoriš nekoga ali kaj podobnega.

Res je, kot pravi Vsemogočni - zjutraj je prakticiranje WILD-a precej enostavnejše. Mogoče le še "dopolnitev" - ni ti treba čakati čisto do jutra (takrat smo običajno že precej naspani in spočiti, kar zadevo nekoliko zakomplicira), se da pa tehniko dokaj lepo izvajat v kombinaciji z WBTB nekako 4-5 ur po tem, ko greš spat. V nobenem primeru pa ne priporočam izvajanja zvečer, ko greš spat, ker je verjetnost za uspeh minimalna.

lp

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
DiDi

PrispevekObjavljeno: Sre 30. Maj 2012 16:00 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Aha ok.
hvala obema.

samo se tole. Very Happy
koliko dovgo bo trajalo do prvih LS...zasledil sem da z redno vajo v povprecju 2 tedna....
ampak ali mislita da glede nato sa sem zlo mlad in se razvijam da bom rabil vec/mn casa?

in kaj pomeni LD Laughing
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Sre 30. Maj 2012 16:06 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Za začetek ne bi bilo slabo, da si malo pogledaš izraze, ki se uporablja za opisovanje sanj... Wink

Kar se tiče tega, kako dolgo bo trajalo - zelo odvisno. Kot ti je Vsemogočni že povedal, leta pri tem ne igrajo nobene vloge, bolj pomembno je, kako močno si motiviran. Z rednim (vsakodnevnim) zapisovanjem sanj, testiranjem resničnosti in drugimi (vsakodnevnimi!) aktivnostmi, povezanimi s sanjanjem, ti lahko uspe tudi hitreje, kot v dveh tednih, običajno pa traja nekoliko dlje.

lp

ImageImageImage
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočiloObišči avtorjevo spletno stran
DiDi

PrispevekObjavljeno: Sre 30. Maj 2012 16:44 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Se pravi vaja vaja in še enkrat VAJA Smile

Glede wilda.
a si moram to sam v glavi govort zdej hocem videt kaktus..kaktus hocem...ali kaj? naj se prepustim in gledam kar vidim ali kaj? Very Happy
in pa koliko cca. časa potrebujejo te "žarki" da se izoblikujejo v sliko-predmet karkoli...

Lp
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Sre 30. Maj 2012 17:04 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Drži, vaja do onemoglosti. Wink Mr. Green

Kar se WILD-a tiče, se slike oblikujejo same, če nanje poskušaš vplivat, je to vizualiziranje. Very Happy Torej - se prepustiš, počakaš, vidiš,... Kako dolgo traja, je zelo odvisno; od začetka zelo dolgo (sploh glede na to, da je hipnagogija le del procesa, ko telo tone v spanec), sčasoma pa gre hitreje. Ampak bi ti vseeno predlagal, da si za začetek izbereš kako manj zahtevno tehniko, recimo MILD. Bravo

lp

ImageImageImage
DiDi

PrispevekObjavljeno: Sre 30. Maj 2012 18:27 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Heh hvala.
pa saj lahkoobe hkrati delas Very Happy
govoris si tisto da sanjas,vstopas v sanje itd. hkrati pa gledas one žarke...a ni tko Smile?

a to je drugace misljeno da se zbudis ob 4-5 se zacnes spominjat sanj, jjh imet v glavi in nazaj zaspat z temi mislimi,nato bomo KAO Very Happy zopet v teh sanjah zavestno?
+
ali je res da ce pred spancom nevem zlo veliko mislis na nov avto je vecja verjetnost da ga bos sanjal?

+

vceraj -ko je bil prvi dan ko sem vedel za lucidnost in ko sem prebral forum sem odsel spat...no zbudil sem se ob 23.20....nevem zakaj-kar sam od sebe...sanj se nisem nic spominjal...zato sem zaspal nazaj...zjutraj ob 6.30 - ko redno vstanem sem bil ves moker - pr in zasvican...spomnil sem se 2 sanj in si jih takoj zapisal...
je to dost za prvo noc?
in ali je kaksen poseben razlog da sem ponoc zasvical? .
ker jaz res res redko svicam ponoc...se poleti na morju redko
Kir
Lucidni poznavalec
Lucidni poznavalec

Pridružen/-a: Tor, 10. Feb 2004 20:37

PrispevekObjavljeno: Sre 30. Maj 2012 21:17 Odgovori s citatomNazaj na vrh

DiDi je napisal/a:
Heh hvala.
pa saj lahkoobe hkrati delas Very Happy
govoris si tisto da sanjas,vstopas v sanje itd. hkrati pa gledas one žarke...a ni tko Smile?

POZDRAVLJEN Smile

Pri WILD-u je ponavadi tako, da ko si nekaj govoriš, težje nazaj zaspiš in se še bolj zbudiš, tako da tudi hipnagogičnih slik ne dočakaš.
Po drugi strani, če pa samo gledaš slike, žarke potem pa ne opaziš kdaj nastanejo slike, ker te odpeljejo v sanje in niti ne opaziš kdaj si zaspal. To boš z vajo počasi opazil, videl...

a to je drugace misljeno da se zbudis ob 4-5 se zacnes spominjat sanj, jjh imet v glavi in nazaj zaspat z temi mislimi,nato bomo KAO Very Happy zopet v teh sanjah zavestno?
+

ali je res da ce pred spancom nevem zlo veliko mislis na nov avto je vecja verjetnost da ga bos sanjal?

Tako je Smile velika verjetnost je da boš potem sanjal nekaj v zvezi z novim avtom...
Še boljše recimo, da si zamišljaš, da boš naredil kakšen RC, npr. preštel prste na roki in mogoče se boš tega spomnil še v sanjah.

vceraj -ko je bil prvi dan ko sem vedel za lucidnost in ko sem prebral forum sem odsel spat...no zbudil sem se ob 23.20....nevem zakaj-kar sam od sebe...sanj se nisem nic spominjal...zato sem zaspal nazaj...zjutraj ob 6.30 - ko redno vstanem sem bil ves moker - pr in zasvican...spomnil sem se 2 sanj in si jih takoj zapisal...
je to dost za prvo noc?

Za prvič je to kar vredu
Bravo

Kir - prijatelj kač in medveda
Poglej uporabnikov profilPošlji zasebno sporočiloPošlji E-sporočilo
DiDi

PrispevekObjavljeno: Čet 31. Maj 2012 6:45 Odgovori s citatomNazaj na vrh

Hvala.

se pravi ko WILDAS ggledas samo v sluke in nic ne govoeis- mislis?

Vceraj zvecer sem probal wildat...nekaj mi je ratovalo...telo je bilo zelo sprosceno....inn kar naenkrat so se te žarki hitreje premikali (mogoce tud kaj predstavljali ali pa je bila to samo moja domislija. Razz )
no vglavnem,zacele so se mi "uci". trest....bile so cisto lahke in KOMOT sem jih odprl...ubistvusem se matal da so ble zaprte -ali pa sem samo tako obcutil a v resnici sploh ni tko.
in srcni utrip se je MOCNO povecal.
Vam je kaj znano ze se vam trrsejo uci+srcni utrup zelo vecji in hitrejsi? in kaj pomeni. ...enkrat mi je cel telo ztreslo?

lp
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Čet 31. Maj 2012 7:11 Odgovori s citatomNazaj na vrh

DiDi je napisal/a:
Hvala.

se pravi ko WILDAS ggledas samo v sluke in nic ne govoeis- mislis?

Vceraj zvecer sem probal wildat...nekaj mi je ratovalo...telo je bilo zelo sprosceno....inn kar naenkrat so se te žarki hitreje premikali (mogoce tud kaj predstavljali ali pa je bila to samo moja domislija. Razz )
no vglavnem,zacele so se mi "uci". trest....bile so cisto lahke in KOMOT sem jih odprl...ubistvusem se matal da so ble zaprte -ali pa sem samo tako obcutil a v resnici sploh ni tko.
in srcni utrip se je MOCNO povecal.
Vam je kaj znano ze se vam trrsejo uci+srcni utrup zelo vecji in hitrejsi? in kaj pomeni. ...enkrat mi je cel telo ztreslo?

lp

DiDi, pa ti že čisto obvladaš! Mr. Green No, ne še čisto, ti gre pa zelo dobro. Bravo

Sproščeno telo, trzanje oči in "tresenje" telesa so znaki, da se telo "izklaplja". Če praviš, da so se HI začeli hitreje premikat, si bil po mojem tik pred tem, da vstopiš v sanje.

Pazi - ni finta v tem, da oči odpreš. Finta je, da jih ne. Wink

Veliko sreče! Bravo

ImageImageImage
DiDi

PrispevekObjavljeno: Čet 31. Maj 2012 14:13 Odgovori s citatomNazaj na vrh

hja hvala Razz
ampak kaj pa pomeni povečanje srcnega utripa? ker mi je zlooo nabijal.....neverjamem da lahko zaspis ce ti srce zlo roputa. Laughing Ali pac?

se pravi ko mi oci trezajo se cim bolj prisilim oz. se nasilo matram da ostanejo zaprte?
in kar naenkrat BUUUM...'IN sem v sanjah Very Happy?

+
to se je zgodilo pet minut mogoce se manj ko sem se ulegel v postlo...je prav da je to tok hitr?

lp
smiley7
Lucidni vajenec
Lucidni vajenec

PrispevekObjavljeno: Čet 31. Maj 2012 15:05 Odgovori s citatomNazaj na vrh

DiDi je napisal/a:

ampak kaj pa pomeni povečanje srcnega utripa? ker mi je zlooo nabijal.....neverjamem da lahko zaspis ce ti srce zlo roputa. Laughing Ali pac?

V resnici nič. Namreč, tebi se le zdi, da ti srce bolj močno utripa, ker se pozornost prenaša iz zunanje k notranji zaznavi.

DiDi je napisal/a:
se pravi ko mi oci trezajo se cim bolj prisilim oz. se nasilo matram da ostanejo zaprte?
in kar naenkrat BUUUM...'IN sem v sanjah Very Happy?

Nekako tako.

DiDi je napisal/a:
+
to se je zgodilo pet minut mogoce se manj ko sem se ulegel v postlo...je prav da je to tok hitr?

lp

Nebistveno. Odvisno od tega, kako utrujen si, kdaj greš spat,...

ImageImageImage
Pokaži sporočila:      
Objavi novo temoOdgovori na to temo

Pojdi na:   

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu